Trwa ładowanie...
d3wlp2e

MSZ: spotkanie zespołu ds. polskich misjonarzy w RŚA (komunikat)

...

d3wlp2e
d3wlp2e

25.02. Warszawa - MSZ informuje:

Analizie aktualnej sytuacji bezpieczeństwa w Republice Środkowoafrykańskiej oraz przygotowaniom do misji pokojowej w tym kraju pod auspicjami UE poświęcone było wtorkowe spotkanie zespołu roboczego ds. sytuacji polskich misjonarzy w RŚA.

Do czwartego już spotkania zespołu roboczego ds. sytuacji polskich misjonarzy w RŚA doszło we wtorek w MSZ. W spotkaniu uczestniczyli dyplomaci, przedstawiciele MON i duchowieństwa. Omówiono aktualną sytuację bezpieczeństwa w RŚA ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie przebywają polscy misjonarze.

Z zadowoleniem odnotowano zwiększoną obecność sił międzynarodowych w RŚA, także w pobliżu miejsc działania polskich misji, która korzystnie wpływa na stabilizację sytuacji. Jest to m.in. wynik polskich zabiegów dyplomatycznych. Na chwilę obecną nie stwierdzono bezpośredniego zagrożenia życia polskich misjonarzy.

d3wlp2e

MSZ podtrzymuje stanowczą rekomendację natychmiastowej ewakuacji polskich obywateli z RŚA ze względu na niestabilną i nieprzewidywalną sytuację w tym kraju. Przedstawiciele MON poinformowali o toczących się przygotowaniach do rozpoczęcia misji pokojowej w RŚA pod auspicjami Unii Europejskiej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ ksi/

d3wlp2e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wlp2e