Trwa ładowanie...
d25ft16

MSZ: wiceminister Bogusław Winid w krajach Zatoki Perskiej (komunikat)

...

d25ft16
d25ft16

14.11. Warszawa - MSZ informuje:

Konsultacjom politycznym przed planowaną wizytą prezydenta Bronisława Komorowskiego w krajach Zatoki Perskiej była poświęcona wizyta podsekretarza stanu Bogusława Winida w krajach regionu. Wiceszef polskiej dyplomacji, wraz z podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP Jaromirem Sokołowskim, odwiedził Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabię Saudyjską i Katar.

W Katarze odbyły się konsultacje dwustronne z wiceministrem spraw zagranicznych Raszidem Al-Khalifem Al-Khalifem. W Arabii Saudyjskiej wiceminister Winid uczestniczył w rozmowach z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych dr Khalidem Bin Ibrahim Al-Jandan oraz podsekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Salmanem Bin Sultan Al-Saud. W Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, wiceszef polskiej dyplomacji rozmawiał z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Abdullahem Al-Hamid. W Dubaju wiceminister Winid spotkał się z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki Mohamedem Ahmed Al-Shehhim.

Rozmowy dotyczyły istotnych zagadnień współpracy dwustronnej oraz sytuacji regionalnej, w tym w możliwości uregulowania konfliktu w Syrii i Afganistanie. Rozmawiano także o jak perspektywach bliskowschodniego procesu pokojowego. W rozmowach podkreślono także wagę rozwoju dalszej współpracy gospodarczej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d25ft16
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25ft16