Trwa ładowanie...
d75ikl0

MSZ: wiceminister G. Bernatowicz na Konferencji NZ Rio+20 (komunikat)

...

d75ikl0

20.06. Warszawa - MSZ informuje:

Podsekretarz stanu w MSZ Grażyna Bernatowicz w dniach 20-22 czerwca br. w Rio de Janeiro weźmie udział w Konferencji Narodów Zjednoczonych dotyczącej Zrównoważonego Rozwoju (United Nations Conference on Sustainable Development). Konferencja Rio+20 odbędzie się 20 lat po zorganizowanym w czerwcu 1992 roku w Rio de Janeiro Szczycie Ziemi, podczas którego uzgodniono i przyjęto zasady zrównoważonego rozwoju pod nazwą "Agenda 21".

Polskiej delegacji przewodniczy minister środowiska Marcin Korolec. Wiceminister Bernatowicz pełni funkcję zastępcy przewodniczącego delegacji. Towarzyszą im wiceministrowie Andrzej Dycha z ministerstwa gospodarki oraz Beata Jaczewska z ministerstwa środowiska.

Tegoroczny Szczyt Rio+20 poświęcony jest zagadnieniu "zielonej gospodarki", będącej sposobem na zapewnienie zrównoważonego rozwoju i redukcji ubóstwa. Delegaci zajmą się także poprawą koordynacji międzynarodowych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju poprzez reformę instytucjonalną.

d75ikl0

Przygotowania do konferencji Rio+20 stanowiły główną część prac dotyczących zagadnień ochrony środowiska podczas polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w drugiej połowie ubiegłego roku. Polska prezydencja przygotowała i przyjęła w dniu 10 października 2011 r. konkluzji Rady Środowiska w sprawie procesu Rio+20.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ stav/

d75ikl0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d75ikl0