Trwa ładowanie...
d46ggdm

MSZ: wiceminister Pomianowski z wizytą Singapurze i na Filipinach (komunikat)

...

d46ggdm
d46ggdm

15.10. Warszawa - MSZ informuje:

Polska jest zainteresowana dalszym umacnianiem relacji pomiędzy Europą a Azją. Potwierdziła to wizyta podsekretarza stanu w MSZ Jerzego Pomianowskiego w Singapurze i na Filipinach 10-11 października br.

Wiceminister Jerzy Pomianowski podczas rozmów dwustronnych przedstawił także polską propozycję reformy ASEM, forum na rzecz europejsko-azjatyckiej współpracy. Polski głos został pozytywnie przyjęty przez naszych azjatyckich partnerów.

Rozmówcy zgodzili się ponadto, iż wobec aktualnej globalnej sytuacji ekonomicznej, najbliższy szczyt ASEM, który odbędzie się w listopadzie w Wientian, powinien skoncentrować się na wspólnych działaniach Europy i Azji promujących wzrost gospodarczy w obu regionach.

d46ggdm

Podczas konsultacji politycznych wiceministra Pomianowskiego w Singapurze m.in. z wiceministrem spraw zagranicznych Chee Wee Kongiem rozmowy poświęcone były polsko-singapurskiej współpracy inwestycyjnej przy zaangażowaniu singapurskich funduszy rządowych GIC i TEMASEC oraz naukowo-badawczej, która prowadzona jest obecnie pomiędzy Narodową Radą Badań i Rozwoju a singapurską agencją rządową ASTAR.

Na Filipinach wiceminister Jerzy Pomianowski w trakcie spotkania z podsekretarzem obrony narodowej Honorio S. Azcuetą omówił mechanizm wsparcia obecności polskiego przemysłu obronnego w tym kraju. Jak zaznaczono, istnieją realne szanse na kontynuację zakupów przez armię filipińską polskich helikopterów typu Sokół.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d46ggdm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46ggdm