Trwa ładowanie...
d2idbqj

MSZ: wiceminister Serafin o sprawach europejskich w Kopenhadze (komunikat)

...

d2idbqj
d2idbqj

10.10. Warszawa - MSZ informuje:

O reformie Unii Gospodarczej i Walutowej (UGW), przygotowaniach do październikowej i grudniowej Rady Europejskiej oraz perspektywach listopadowego szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie rozmawiał sekretarz stanu w MSZ Piotr Serafin 10 października w Kopenhadze.

Wiceszef polskiej dyplomacji spotkał się z duńskim ministrem do spraw europejskich Nickiem Haekkerupem, podsekretarzem stanu w kancelarii premiera Larsem Gertem Lose, a także z przedstawicielem komisji ds. UE duńskiego parlamentu Perem Stig Moellerem.

Omawiając postępy w reformowaniu strefy euro i tworzeniu unii bankowej minister zauważył, że Polska i Dania, jako państwa obecnie niebędące w strefie euro, ale które widzą się w sercu Europy, powinny współpracować w projekcie reformy UGW.

d2idbqj

Ministrowie rozmawiali także o porozumieniu o strefie wolnego handlu (TTIP) pomiędzy UE a USA oraz listopadowym szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. - Mam nadzieję, że będziemy w stanie podpisać umowę stowarzyszeniową z Ukrainą. Bedzie to decyzja strategiczna zarówno dla Ukrainy, jak i dla Unii Europejskiej - zaznaczył wiceminister Serafin.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2idbqj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2idbqj