Trwa ładowanie...
d47k1bn

MSZ ws. polsko-czeskich konsultacji międzyrządowych (komunikat)

...

Share
d47k1bn

07.05. Warszawa - MSZ informuje:

Na zaproszenie ministra Vojtiecha Bellinga, sekretarza stanu ds. europejskich w Urzędzie premiera Republiki Czeskiej, wiceminister Piotr Serafin wziął udział w rozmowach plenarnych w Pradze. W trakcie wizyty dyskusja ministrów poświęcona były zaplanowanym na 13 maja polsko-czeskim konsultacjom międzyrządowym.

Ministrowie rozmawiali także o aktualnych kwestiach europejskich w kontekście majowego posiedzenia Rady Europejskiej (22 bm.). Według obu ministrów spotkanie 13 maja będzie dobrą okazją do wzmocnienia współpracy, która pozwoli zapobiegać i rozwiązywać problemy jak te, które ostatnio wystąpiły w związku z eksportem polskiej żywności do Czech. Rozmowy pokazały zbieżność poglądów w kwestiach takich jak przyszłość UGiW, polityka energetyczna czy przygotowania do trzeciego Szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie zaplanowanego w dniach 28-29 listopadzie br. Ministrowie poruszyli także temat rozwoju sytuacji w strefie euro. Kwestia przyszłości strefy euro dotyczy naszych realnych interesów. Mówimy de facto o kształcie wspólnoty, do której prędzej czy później przystąpimy, a powodzenie reform ma bezpośredni wpływ na naszą sytuację gospodarczą już dzisiaj podkreślił - wiceminister Piotr Serafin.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/

d47k1bn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47k1bn
d47k1bn