Trwa ładowanie...
d1jawll

MSZ ws. posiedzenia rady konsultacyjnej (komunikat)

...

Share
d1jawll

27.10. Warszawa - MSZ informuje:

Posiedzenie Rady Konsultacyjnej ds. Zagranicznej Polityki Ekonomicznej przy Ministrze Spraw Zagranicznych.

Program polskiej współpracy rozwojowej realizowanej za pośrednictwem MSZ, w tym możliwości udziału organizacji samorządu gospodarczego i sektora prywatnego, był tematem dzisiejszego piątego posiedzenia Rady Konsultacyjnej ds. Zagranicznej Polityki Ekonomicznej przy Ministrze Spraw Zagranicznych.

Minister Radosław Sikorski, który przewodniczył posiedzeniu, wskazał na rosnącą rangę współpracy rozwojowej jako elementu polskiej polityki zagranicznej oraz na fakt, iż Polska stara się wypracować własne obszary aktywności w tej sferze.

d1jawll

Uwzględniamy przy tym kształtujący się swoisty międzynarodowy podział pracy pomiędzy krajami-donatorami, oczekiwania i potrzeby krajów-beneficjentów, a także bogate polskie doświadczenia z okresu transformacji. Wzorem większości krajów chcemy na trwałe włączyć środowiska gospodarcze w proces wypracowywania ram polskiej współpracy rozwojowej.

Rada stanowi gremium, do składu którego zaproszeni zostali przedstawiciele organizacji samorządu gospodarczego, ekonomicznych ośrodków naukowo-analitycznych, stowarzyszeń gospodarczych oraz instytucji oferujących finansowe wsparcie transakcji handlowych i projektów inwestycyjnych za granicą. Przedmiotem jej zainteresowania są w głównej mierze możliwości wspierania polskich przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych przez dyplomację ekonomiczną. Prace Rady odzwierciedlają rosnącą rolę problematyki ekonomicznej w działaniach resortu spraw zagranicznych i podległych mu placówek dyplomatycznych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ tlom/

d1jawll
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jawll
d1jawll