Trwa ładowanie...
dyhc9n7

MSZ ws. ratyfikacji Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych (komunikat)

...

Share
dyhc9n7

25.09. Warszawa - MSZ informuje:

Podsekretarz Stanu Maciej Szpunar złożył dokument ratyfikacyjny do Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych.

Dzięki złożeniu dokumentu ratyfikacyjnego w Sekretariacie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku Konwencja wejdzie w życie w Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 25 października 2012 r. Konwencja o prawach osób niepełnosprawnych została przyjęta 13 grudnia 2006 r. na 61. Sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych i weszła w życie 3 maja 2008 r. Do dziś jej stronami było 120 państw świata. Konwencja ratyfikowana została przez Prezydenta RP 6 września 2012 r. Złożenie dokumentu ratyfikacyjnego przez podsekretarza stanu w MSZ Macieja Szpunara jest efektem wieloletniego wysiłku i ciężkiej pracy polskich instytucji, Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych oraz wielu innych zaangażowanych osób.

Konwencja jest pierwszym międzynarodowym aktem prawnym, który odnosi się kompleksowo do osób niepełnosprawnych. Dokument ma przyczynić się do poprawy ich sytuacji poprzez umożliwienie im rzeczywistego korzystania ze wszystkich praw człowieka i podstawowych wolności na równi z innymi. Konwencja zawiera przepisy zakazujące dyskryminowania osób niepełnosprawnych oraz nakazujące wprowadzenie rozwiązań specjalnie do nich adresowanych.

dyhc9n7

Podczas ceremonii złożenia dokumentu ratyfikacyjnego wiceministrowi Szpunarowi ze strony polskiej towarzyszyli: Jarosław Duda, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Poseł Marek Plura, Andrzej Misztal, Zastępca Dyrektora Departamentu Prawno-Traktatowego w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Wojciech Skiba, Prezes Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Anna Wilmowska-Pietruszyńska z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Anna Woźniak-Szymańska, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Niewidomych oraz Ewa Małys, I sekretarz w Stałym Przedstawicielstwie RP w Nowym Jorku.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ stav/

dyhc9n7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyhc9n7
dyhc9n7