Trwa ładowanie...
d32t926

MSZ ws. spotkania ministra Sikorskiego z białoruską opozycją (komunikat)

...

Share
d32t926

09.09. Warszawa - MSZ informuje:

Sytuacja środowisk niezależnych na Białorusi i ich plany zorganizowania "referendum ludowego" były tematem rozmowy ministra Radosława Sikorskiego z przedstawicielami białoruskiej opozycji 9 września br. w Warszawie. W spotkaniu uczestniczyli Uładzimir Nieklajeu, kandydat w wyborach prezydenckich 2010 roku, następnie więziony przez władze białoruskie, Aliaksandr Milinkiewicz, lider Ruchu "Za Wolność" i kandydat opozycji na prezydenta z 2006 roku, Aliaksiej Janukiewicz, przywódca Białoruskiego Frontu Narodowego i Iryna Wiesztard, przewodnicząca Partii "Gramada".

Goście z Białorusi przedstawili ministrowi Sikorskiemu plan zorganizowania referendum wokół idei reform gospodarczych i społecznych na Białorusi - podpisy na rzecz referendum już są zbierane. - Chcemy, by nasza inicjatywa dotarła do nowej większości, czyli tej części społeczeństwa białoruskiego, która chce reform, ale nie popiera jeszcze opozycji - powiedział lider kampanii "Mów Prawdę" Uładzimir Nieklajeu.

Przywódcy ugrupowań opozycyjnych złożyli na ręce ministra Sikorskiego podziękowania dla Polski i Polaków za wsparcie dla społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi. Minister zapewnił, że dla Polski priorytetem pozostaje wsparcie demokracji i tendencji proeuropejskich u wschodnich sąsiadów. Rozmawiano także o polityce Unii Europejskiej wobec Białorusi, zwłaszcza przed zbliżającym się wileńskim szczytem Partnerstwa Wschodniego UE, którego Białoruś jest członkiem.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d32t926

Podziel się opinią

Share
d32t926
d32t926