Trwa ładowanie...
d3wlp2e

MSZ ws. spotkania R. Sikorskiego z sekretarz generalną Wspólnoty Demokracji (komunikat)

...

d3wlp2e
d3wlp2e

12.12. Warszawa - MSZ informuje:

- Wspólnota Demokracji powinna skuteczniej wzmacniać głos państw demokratycznych na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych - podkreślił minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podczas spotkania z sekretarz generalną Wspólnoty Demokracji Marią Leissner w Warszawie.

Szef polskiej dyplomacji podkreślił, że u podstaw inicjatywy Wspólnoty Demokracji, powołanej do życia w 2000 r. w Warszawie, leżała chęć zbudowania silnej koalicji państw demokratycznych oraz stworzenia nowych możliwości ich współdziałania. Wspólnota Demokracji spełnia tę rolę. Nadal można jednak lepiej wykorzystać jej dotychczasowy dorobek oraz potencjał w zakresie promowania wartości demokratycznych.

Ambasador Maria Leissner przedstawiła główne kierunki aktualnych działań Wspólnoty Demokracji. Zaakcentowała m.in. zaangażowanie Wspólnoty na rzecz wsparcia przemian demokratycznych w Mołdawii i Tunezji. Wspomniała o planowanych inicjatywach dotyczących Birmy. Pozytywnie oceniła ponadto rezultaty spotkania Rady Zarządzającej Wspólnoty Demokracji, które odbyło się 10 grudnia br. w Warszawie. Ważnymi tematami dyskusji na tym spotkaniu były aktualne wydarzenia na Ukrainie i sytuacja społeczeństwa obywatelskiego w Rosji.

d3wlp2e

W rozmowie z Marią Leissner szef polskiej dyplomacji z uznaniem odniósł się do aktywności Sekretariatu Wspólnoty Demokracji w Warszawie. Zapewnił, że Polska, jako państwo-gospodarz Sekretariatu, będzie nadal aktywnie wspierała jego działalność.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/

d3wlp2e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wlp2e