MSZ ws. spotkania z zespołem ds. polskiej prezydencji (komunikat)
...
14.10. Warszawa - MSZ informuje:
14 października br. odbędzie się trzecie spotkanie ministra Mikołaja Dowgielewicza, pełnomocnika rządu ds. przygotowań do prezydencji z zespołem ekspertów zewnętrznych. Tym razem konsultacje będą okazją do debaty o zadaniach i priorytetach programowych polskiej prezydencji. Będzie to również tematem popołudniowego spotkania zespołu ekspertów z prezesem Narodowego Banku Polskiego Markiem Belką. Punktem wyjścia do dyskusji będą konsekwencje kryzysu finansowego oraz perspektywy na rok 2011.
Informacja o Zespole Ekspertów Zewnętrznych do spraw Programowania Prezydencji RP w Radzie UE
Na mocy decyzji pełnomocnika rządu ds. prezydencji polskiej w UE z 5 maja 2009 roku powołano Zespół Ekspertów Zewnętrznych do spraw Programowania Prezydencji Rzeczpospolitej Polski w Radzie Unii Europejskiej. W skład zespołu wchodzą przedstawiciele europejskich think tanków i uniwersytetów: Laurent Cohen-Tanugi (przewodniczący Europe and Globalization Taskforce), Dieter Helm (profesor Uniwersytetu w Oxfordzie), Paul Hofheinz (prezes The Lisbon Council), Alan Mayhew (profesor z Uniwersytetu w Sussex), Jean Pisani-Ferry (dyrektor instytutu Bruegel), Gaetane Ricard-Nihoul (sekretarz generalna Notre Europe), Daniela Schwarzer (dyrektor wydziału ds. badań w Stiftung Wissenschaft und Politik) oraz Paweł Świeboda (prezes demosEUROPA).
Zespół pełni funkcję organu opiniodawczo-doradczego pełnomocnika, a do jego głównych zadań należy m.in. opiniowanie dokumentów pełnomocnika związanych ze sposobem programowania i wyboru priorytetów prezydencji polskiej, opracowywania analiz dotyczących programowania prezydencji oraz analityczne i doradcze wsparcie działań pełnomocnika w procesie przygotowań programowych Polski do objęcia prezydencji. Pierwsze spotkanie zespołu odbyło się dniach 27-28 maja 2009 r., drugie 15-16 października 2009 r.
Więcej na stronie www.prezydencjaue.gov.pl.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)
kom/ aja/ mhr/