Trwa ładowanie...
d4bp3e7
d4bp3e7

MSZ ws. wizyty prezydenta w gmachu MSZ (komunikat)

...
Share
d4bp3e7

15.11. Warszawa - MSZ informuje:

Z okazji Dnia Służby Zagranicznej na zaproszenie Ministra Radosława Sikorskiego 15 listopada 2010 r. wizytę w gmachu Ministerstwa Spraw Zagranicznych złożył Prezydent RP Bronisław Komorowski. Podczas wizyty zaprezentowana została wystawa poświecona tradycji polskiej służby konsularnej i jej znaczeniu w okresie II wojny światowej. Wystawa będzie pokazywana publicznie podczas Dnia Służby Zagranicznej w sobotę 20 listopada 2010 r. Wystawę uatrakcyjnią unikalne rekwizyty tj. maszyna szyfrująca Enigma oraz radiostacja zrzutowa AP5 używana podczas II wojny światowej przez polskie służby konsularne oraz Cichociemnych.

Podczas wizyty w MSZ Prezydent Bronisław Komorowski dokonał symbolicznego otwarcia nowego Centrum Operacyjnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które prowadzi całodobowy monitoring bieżącej sytuacji międzynarodowej. Centrum Operacyjne MSZ weryfikuje przy pomocy placówek zagranicznych uzyskane z mediów oraz z innych źródeł (m.in. unijnych) informacje dotyczące sytuacji i wydarzeń kryzysowych na świecie i przesyła je do właściwych departamentów w MSZ oraz innych instytucji administracji państwowej, w tym do Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Służba Dyżurna w Centrum Operacyjnym MSZ działa przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Nowe Centrum Operacyjne znacznie zwiększa możliwości pomocy konsularnej naszym rodakom np. w czasie katastrof za granicą oraz - przede wszystkim dzięki sali wideokonferencyjnej - komunikowania się z innymi instytucjami w kraju i za granicą.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ akuc/

d4bp3e7

Podziel się opinią

Share
d4bp3e7
d4bp3e7