Trwa ładowanie...
d4ksv95

MSZ: współpraca Polski i Zjednoczonych Emiratów Arabskich (komunikat)

...

Share
d4ksv95

05.02. Warszawa - MSZ informuje:

Podsumowaniu rezultatów wizyty w Abu Zabi i Dubaju prezydenta Bronisława Komorowskiego poświęcone było spotkanie podsekretarza stanu Bogusław Wind z ambasadorem Zjednoczonych Emiratów Arabskich Asimem Mirzą Alim Mohammedem Al-Rahmą. Do rozmowy doszło 5 lutego w Warszawie.

Rozmówcy podkreślili znaczenie dialogu politycznego między krajami, do którego uwagę przykładają władze Polski i ZEA. Dialog ten stanowi znaczące wsparcie dla wzmocnienia współpracy gospodarczej. Wiceminister Winid zauważył, że ZEA stały się czołowym partnerem handlowym Polski w świecie arabskim - wartość obrotów w 2013 r. wyniosła blisko 1 mld USD. Podkreślił też, że wymianie turystycznej i handlowej sprzyja bezpośrednie połączenie lotnicze na trasie Dubaj-Warszawa, realizowane od lutego 2013 r. przez linie lotnicze Emirates.

Ambasador wyraził wdzięczność za polskie poparcie dla kandydatury Dubaju, jako organizatora EXPO 2020. Wiceminister Winid wspomniał o możliwości włączenia wykwalifikowanych polskich przedsiębiorstw w proces tworzenia jego infrastruktury. Dodał, że istotnym instrumentem wsparcia dla rozwoju kontaktów gospodarczych będzie uruchomienie w połowie 2014 r. Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji w strukturze ambasady RP w Abu Zabi. Omówiono również planowane wspólne wydarzenia w 2014 r., w tym 25-lecie nawiązania polsko-emirackich stosunków dyplomatycznych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kfk/

d4ksv95
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ksv95
d4ksv95