Trwa ładowanie...
d1lzepf

MTBiGM: Ignacy Góra wiceprezesem Urzędu Transportu Kolejowego (komunikat)

...

d1lzepf
d1lzepf

27.09. Warszawa - MTBiGM informuje:

Z dniem 3 października 2013 r. minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomir Nowak, na podstawie art. 11 ust 3 ustawy z dnia 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym, powołał pana Ignacego Górę na stanowisko wiceprezesa Urzędu Transportu Kolejowego.


Mgr inż. Ignacy Góra, ur. 17.09.1962 r., ukończył Politechnikę Krakowską w specjalności pojazdy szynowe oraz organizacja i zarządzanie przedsiębiorstwem, a także studia podyplomowe na Politechnice Śląskiej - Zintegrowane Systemy Zarządzania Bezpieczeństwem, Politechnice Krakowskiej - Nowoczesne Technologie Elektryczne w Transporcie, Politechnice Radomskiej - Integracja z UE w Transporcie Kolejowym oraz na Akademii L. Koźmińskiego w Warszawie - Europejski Model Zarządzania.

d1lzepf

Od początku kariery zawodowej związany z branżą kolejową, od 2001 r. z PKP Cargo S.A. Pracował na stanowiskach wykonawczych i kierowniczych, ostatnio w Centrali Spółki PKP Cargo S.A. na stanowisku naczelnika wydziału bezpieczeństwa ruchu. Jest ekspertem w zakresie systemów zarządzania bezpieczeństwem oraz zarządzania pracą drużyn trakcyjnych i lokomotyw.

W latach 2005-2008 przedstawiciel Grupy PKP w CER (Community of European Railway and Infrastructure Companies) w zakresie opracowania rozwiązań szczegółowych dotyczących pracy pracowników mobilnych (m.in. maszynistów) w ruchu transgranicznym.

Jest autorem i współautorem wielu przepisów w zakresie bezpieczeństwa i eksploatacji oraz założeń do rozporządzeń dotyczących m.in. szkolenia na licencje i świadectwo maszynisty (członek grupy roboczej powołanej przez MI).

Posiada duże doświadczenie w tworzeniu założeń systemowych w zakresie poprawy organizacji pracy, m.in. brał udział w restrukturyzacji Spółki PKP Cargo S.A. oraz realizacji strategii rządowej w zakresie realokacji majątku ruchomego w Grupie PKP S.A. oraz alokacji nieruchomości z majątkiem tym funkcjonalnie związanych (członek zespołu na podstawie decyzji prezesa zarządu - dyrektora generalnego PKP S.A.).

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d1lzepf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lzepf