Trwa ładowanie...
d2lmqe4
03-10-2016 11:07

Murapol chce zbliżyć się do 3 tys. sprzedanych mieszkań w tym roku

Warszawa, 03.10.2016 (ISBnews) - Dzięki znacznej liczbie projektów planowanych na IV kw. br., Murapol liczy, że zbliży się do poziomu 3 tys. sprzedanych mieszkań i lokali usługowych w całym roku, poinformował prezes Michał Sapota.

d2lmqe4
d2lmqe4

"Pierwsze półroczne br. to okres reorganizacji holdingu Murapol i tworzenia podstaw do zdynamizowania działalności w kolejnych miesiącach i latach. Liczba projektów w trakcie przygotowywania, które wprowadzimy do sprzedaży w czwartym kwartale 2016 roku, pozwala szacować że w bieżącym roku przekroczymy nasz historyczny rekord podpisanych umów sprzedaży mieszkań, zbliżając się do poziomu 3 tysięcy. Dla przypomnienia w ubiegłym roku, z kontraktacją na poziomie 2,4 tys. umów, byliśmy liderem polskiego rynku deweloperskiego" - powiedział Sapota, cytowany w komunikacie.

Podkreślił, że realizacji planów rozwoju na kolejne lata sprzyjać będzie trwająca reorganizacja grupy, związana ze zmianą głównego profilu działalności - z deweloperskiego na inwestycyjny. "Naszym celem jest zintensyfikowanie współpracy i poszerzenie grona partnerów gruntowych i finansowych uczestniczących kapitałowo w realizowanych przez holding projektach inwestycyjnych" - wskazał prezes.

W pierwszym półroczu 2016 r. Grupa Murapol podpisała 1.294 umowy sprzedaży, co stanowi wzrost o blisko 20% r/r. Na koniec czerwca br. oferta sprzedażowa grupy obejmowała blisko 1,4 tys. mieszkań w 27 projektach deweloperskich, podano również.

"W portfelu projektów wdrażanych obecnie i planowanych do realizacji w okresie 2H 2016 - 2018 znajdują się obiekty o łącznej powierzchni ok. 793 tys. m2 obejmujące blisko 19 tys. lokali mieszkaniowych i handlowo - usługowych" - czytamy w komunikacie.

d2lmqe4

W pierwszym półroczu 2016 r. grupa Murapol zakupiła za kwotę 37,74 mln zł 100% udziałów i akcji spółki Variant, notowanej na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Strategia Grupy zakłada stworzenie na bazie nabytego podmiotu, działającego pod zmienioną nazwą Abadon Real Estate, silnej grupy kapitałowej konsolidującej segment wykonawczy holdingu Murapol, w tym ogół działalności usługowej i handlowej związanej z realizacją inwestycji w nieruchomości mieszkaniowe i komercyjne, podano również.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. W 2015 roku Murapol sprzedał 2 400 mieszkań.

(ISBnews)

d2lmqe4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lmqe4