Trwa ładowanie...
d20ilc7

MZ ws. podsumowania wakacji dla dzieci z rodzin poszkodowanych przez powódź (komunikat)

...

Share
d20ilc7

07.09. Warszawa - Ministerstwo Zdrowia informuje:

7 września w Ministerstwie Zdrowia odbyło się posiedzenie międzyresortowego zespołu podsumowujące akcję organizacji wypoczynku wakacyjnego dla dzieci i młodzieży z rodzin poszkodowanych w trakcie powodzi, która na przełomie czerwca i lipca nawiedziła województwa południowej i południowo-zachodniej Polski. Zespół przygotował raport końcowy, który zostanie przedstawiony Panu Premierowi.

Zainicjowana i koordynowana przez Minister Zdrowia akcja letnia spotkała się z niezwykle szybkim odzewem wielu instytucji i organizacji, co pozwoliło na rozpoczęcie turnusów wypoczynkowych z udziałem pierwszych grup dzieci i młodzieży z terenów popowodziowych już od 5 lipca. W ciągu całych wakacji wypoczynek zorganizowany w ramach działalności zespołu międzyresortowego objął 1036 dzieci, w tym:

d20ilc7

- 201 dzieci z województwa dolnośląskiego,

- 442 dzieci z województwa małopolskiego,

- 167 dzieci z województwa opolskiego,

- 226 dzieci z województwa podkarpackiego.

d20ilc7

Dzieci uczestniczące w akcji przebywały na bezpłatnych dwutygodniowych turnusach w ośrodkach posiadających bardzo dobrą infrastrukturę wypoczynkową, doświadczoną kadrę pedagogiczną wspieraną przez psychologów oraz zapewniających dostosowany do potrzeb podopiecznych program pobytu. Każdej z grup towarzyszył również opiekun - nauczyciel ze społeczności lokalnej, z której pochodzą dzieci.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje niezwykłe zaangażowanie przy organizowaniu wypoczynku wakacyjnego ze strony Związku Harcerstwa Polskiego, Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego oraz Caritasu, którzy jako pierwsi w gronie blisko stu podmiotów zgłosili się z propozycją współpracy w ramach akcji pomocowej.

W ślad za inicjatywą zespołu międzyresortowego i współpracujących z nim podmiotów również inne instytucje podjęły się zadania przygotowania wypoczynku wakacyjnego dla dzieci z terenów dotkniętych skutkami powodzi. Pozwoliło to w sumie na zorganizowanie bezpłatnych wakacji dla blisko 3 tysięcy dzieci.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ ral/

d20ilc7

Podziel się opinią

Share
d20ilc7
d20ilc7