Trwa ładowanie...
d3bhhxj

MZ ws. udziału E. Kopacz w obradach ONZ nt. Milenijnych Celów Rozwoju (komunikat)

...

Share
d3bhhxj

21.09. Warszawa - Ministerstwo Zdrowia informuje:

W dniach 20-22 września 2010 r. w Nowym Jorku odbywa się spotkanie wysokiego szczebla (High Level Plenary Meeting) Zgromadzenia Ogólnego ONZ, którego tematem jest stan realizacji Milenijnych Celów Rozwoju (Millennium Development Goals). W spotkaniu, adresowanym do najwyższych rangą przedstawicieli państw członkowskich ONZ, biorą udział minister zdrowia Ewa Kopacz oraz podsekretarz stanu Adam Fronczak, którzy wchodzą w skład oficjalnej delegacji RP pod przewodnictwem Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego.

Określając w 2000 r. główne kwestie, które determinują rozwój społeczeństw na całym świecie, państwa członkowskie wyznaczyły osiem najważniejszych celów rozwoju, do których osiągnięcia zobowiązały się zmierzać. Aż trzy z tych celów związane są ze zdrowiem - są to: poprawa zdrowia matek, ograniczenie umieralności dzieci oraz ograniczenie rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych (przede wszystkim HIV/AIDS, gruźlicy i malarii).

Osiągnięcie wszystkich Milenijnych Celów Rozwoju zaplanowane jest na rok 2015. Celem odbywającego się w dniach 20-22 września spotkania jest nie tylko podsumowanie 10. lat implementacji polityki rozwojowej, ale także wyznaczenie konkretnych kierunków dalszych prac - planowane jest m.in. przyjęcie Globalnej Strategii Zdrowia Dzieci i Kobiet.

d3bhhxj

Spotkanie, które zostało zorganizowane w ramach tygodnia ministerialnego 65. sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych, zakończy się przyjęciem dokumentu końcowego, dotyczącego realizacji Milenijnych Celów Rozwoju (MDGs).

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

d3bhhxj

Podziel się opinią

Share
d3bhhxj
d3bhhxj