Trwa ładowanie...
d3h9jud
23-03-2017 13:31

Na Hannover Messe zaprezentuje się ok. 200 nowoczesnych firm z Polski

Osiem regionów Polski, pięć stref ekonomicznych i ok. 200 nowoczesnych firm zaprezentuje się za miesiąc na targach Hannover Messe 2017, największej światowej imprezie przemysłowej - poinformował w czwartek wiceszef resortu rozwoju Tadeusz Kościński.

d3h9jud
d3h9jud

Przypomniał, że Polska jest krajem partnerskim imprezy.

Otwarcie targów odbędzie się 23 kwietnia. "Spodziewamy się, że otwarciu uczestniczyć będą przedstawiciele najwyższych władz państw i firm obecnych na targach, wśród nich kanclerz (Niemiec - PAP) Angela Merkel, premier Beata Szydło, wicepremier (minister rozwoju i finansów) Mateusz Morawiecki i (wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego) Jarosław Gowin" - mówił na konferencji prasowej wiceminister Kościński.

Podczas gali zaprezentowane będą osiągnięcia polskiej gospodarki.

Poinformował także, że 24 kwietnia nastąpi uroczyste otwarcie polskiego stoiska; dokonają tego premier Szydło i kanclerz Merkel oraz wicepremierzy Morawiecki i Gowin.

d3h9jud

Kościński wyraził przekonanie, że polskie stoisko będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Na 1200 m kw. powierzchni wystawowej, polskie osiągnięcia w przemyśle nowoczesnym prezentować będzie 11 firm, reprezentujących branże nowoczesnych technologii - powiedział. Dodał, że promować się będzie też osiem regionów kraju (województwa: lubelskie, lubuskie, małopolskie, opolskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie i zachodniopomorskie), pięć specjalnych stref ekonomicznych (Łódzka SSE, Kostrzyńsko-Słubicka SSE, Wałbrzyska SSE, Mielecka SSE i Tarnobrzeska SSE) oraz Urząd Dozoru Technicznego.

Kościński przedstawił też logo Polski, które będzie towarzyszyło wystawie w Hanowerze - K-dron w barwach narodowych, który - jak wskazał - symbolizuje polską gospodarkę i jej innowacyjność. Oprócz tego - dodał - Polska będzie występowała pod hasłem "Smart means Poland", odnoszącym się do nowoczesnego przemysłu 4.0.

Wśród 11 firm znalazły się m.in. Solaris Bus & Coach (producent autobusów, także elektrycznych), Saule Technologies (producent ultracienkich półprzeźroczystych ogniw fotowoltaicznych), Eko Energetyka (producent urządzeń do ładowania pojazdów elektrycznych), czy TMA Automation (projektant rozwiązań w dziedzinie robotyki oraz automatyki).

d3h9jud

W strefie start-upów znajdzie się dodatkowo 18 młodych, innowacyjnych firm, a w całych targach weźmie udział w sumie ok. 200 przedsiębiorstw z Polski - przekazał Kościński.

Uczestniczący w konferencji wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński przekazał, że dodatkowo specjalne stoisko będzie dedykowane polskiej technologii i nauce, gdzie na 300 m kw. powierzchni pokazane będzie 20 innowacyjnych polskich rozwiązań.

Ponadto swoje wynalazki zaprezentują studenci - laureaci projektu "Najlepsi z najlepszych" - mówił wiceminister. Wśród nich znajdą się między innymi robot, który uczy dzieci programowania, łazik marsjański, autonomiczny pojazd elektryczny czy samochód solarny.

d3h9jud

"Prawdziwy konkurencyjny biznes zaczyna się w nauce. Bez nauki biznes nie da sobie rady" - podkreślił Dardziński.

W tym roku najważniejsze targi przemysłowe w świecie zorganizowano pod tytułem "Integrated Industry - Creating Value". Łączy w sobie różne tematy związane np. z cyfryzacją produkcji (Industry 4.0) czy efektywnością energetyczną. Według Ministerstwa Rozwoju w hasło wpisują się działania polskiego rządu, określone w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Targi potrwają cztery dni.

d3h9jud

Za ceremonię otwarcia imprezy odpowiada Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Jak zauważył jej prezes Tomasz Pisula, poprzeczka ustawiona jest bardzo wysoko, gdyż przed Polską krajami partnerskimi były Indie czy USA, dużo bardziej od Polski zasobne i dysponujące technologiami, które warto pokazać.

"Okazuje się, że my nie mamy problemów z tego typu technologiami, że polscy wykonawcy, których wynajęliśmy do zorganizowania gali otwarcia mają je na tym samym poziomie, co nasi poprzednicy" - mówił Pisula.

"To impreza z kluczem, celem tego widowiska ma być pokazanie, co to znaczy +Smart means Poland+, czyli co my, jako Polska, chcemy na tych targach osiągnąć" - dodał.

d3h9jud
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h9jud