Trwa ładowanie...

Na koszt podatnika pojechali na Euro

Pod pretekstem roboczej wizyty na koszt podatników pojechali na czwartkowy mecz reprezentacji. Miasta, które organizują Euro 2012, dostały od PZPN możliwość kupienia biletów na mecze Polaków - pisze "Rzeczpospolita".
Share
Na koszt podatnika pojechali na Euro
Źródło: PAP/EPA
d3i0y1v

_ Każde mogło ich kupić cztery, może pięć i dowolnie rozdysponować. Chodziło nam o to, by skorzystali z nich ludzie związani z organizacją Euro w Polsce _ - mówi Zbigniew Koźmiński, rzecznik PZPN.

"Rzeczpospolita" to sprawdziła. Warszawski ratusz nie wydelegował na mecz urzędników bezpośrednio zajmujących się Euro 2012. Do Wiednia na czwartkowy mecz, z biletami z PZPN, za które zapłacił urząd, pojechali Wiesław Wilczyński, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji, oraz Jarosław Jóźwiak, p.o. zastępcy dyrektora gabinetu prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Dwudniowy wyjazd, w tym delegacje, noclegi i wyżywienie, opłaca urząd.

Polecamy: » Najnowsze wiadomości z kraju i świata » Codzienny przegląd prasy ekonomicznej

d3i0y1v

W Austrii na oficjalnej wizycie studyjnej na zaproszenie zespołu ds. Euro 2012 byli w czwartek marszałek województwa śląskiego Bogusław Śmigielski i członek zarządu Mariusz Kleszczewski zajmujący się służbą zdrowia. _ Pojechali, by zobaczyć, jak sobie radzą Austriacy. Chcą podpatrzeć zaplecze imprezy _ - zapewnia Aleksandra Marzyńska, rzeczniczka marszałka. Jednak okazuje się, że wyjazd był trochę roboczy, a trochę prywatny, bo bilety na mecz urzędnicy kupili z własnych pieniędzy, ale przejazd to już delegacja. _ Pojechali autem służbowym. Koszt wyjazdu wyniósł po 199 euro na osobę _ - mówi Aleksandra Marzyńska.

Najwięcej osób wysłał Poznań. Pięcioosobowa delegacja pojechała służbowym busem. _ Koszty wyjazdu są niewielkie _ - przekonuje Rafał Łopka z biura prasowego urzędu miasta. _ Pięć osób śpi w hotelu, w sumie za 484 euro za wszystkich _.

Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, pojechał na mecz, ale na zaproszenie burmistrza Wiednia. Jak dowiedziała się "Rz" w urzędzie, miasto pokryje jedynie koszty przejazdu, delegacji i ubezpieczenia. To ok. 1000 zł.

Zobacz także: Serwis Euro 2008

d3i0y1v

Podziel się opinią

Share
d3i0y1v
d3i0y1v