Trwa ładowanie...
zus
08-01-2007 13:20

Na samodzielny wybór OFE masz czas do środy

Osoby, które niedawno rozpoczęły pracę mają już tylko do najbliższej środy czas na samodzielny wybór Otwartego Funduszu Emerytalnego. Jeśli nie zdążą, wybierze za nich ZUS, który 10 stycznia przeprowadzi losowanie - przypomina rzecznik prasowy Zakładu Przemysław Przybylski.

Na samodzielny wybór OFE masz czas do środyŹródło: WP.PL
d1ti4r3
d1ti4r3

Osoby, które niedawno rozpoczęły pracę mają już tylko do najbliższej środy czas na samodzielny wybór Otwartego Funduszu Emerytalnego. _ Jeśli nie zdążą, wybierze za nich ZUS, który 10 stycznia przeprowadzi losowanie _ - przypomina rzecznik prasowy Zakładu Przemysław Przybylski.

Rzecznik ZUS wyjaśnia, że każda osoba, która urodziła się po 1968 roku ma obowiązek przystąpienia do OFE. Jesli tego nie zrobiła, ZUS wysłał do niej list z przypomnieniem. W grudniu zakład wysłał około 280 tysięcy takich listów. Połowa z osób, którym się przypomina o konieczności zapisania się do któregos z funduszy zazwyczaj nie robi tego - zwraca uwagę rzecznik ZUS.

W środowym losowaniu ubezpieczeni trafią do jednego z sześciu funduszy. Są to Polsat, Generali, AIG, DOM, Pekao i Pocztylion. Przemysław Przybylski podkreśla, że wszystkie te fundusze wykazały się wysokimi stopami zwrotu i nie mają więcej niż 10 procent wszystkich klientów OFE.

Do Otwartych Funduszy Emerytalnych nie muszą zapisywać się uczniowie i studenci do 26 roku zycia, którzy pracują na umowę zlecenie, umowę o dzieło lub rozpoczęli studia doktoranckie.

d1ti4r3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ti4r3