ycipk-1bs81d
teleturniej

Na teleturniejach zarobił kilkaset tysięcy złotych

W teleturniejach telewizyjnych brał udział 65 razy, z czego 50 wygrał. W jego zamiłowaniu do turniejów nie było żadnej filozofii. Po prostu chciał na tym zarobić. Marek Krukowski z wykształcenia jest filozofem i filologiem. Przez lata był zawodowym graczem, dziś pracuje jako bibliotekarz
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na teleturniejach zarobił kilkaset tysięcy złotych
(You Tube)
ycipk-1bs81d

.

Marek Krukowski ma iloraz inteligencji równy 164. Jego wyniki są naprawdę imponujące: 25 razy występował w „Wielkiej Grze” – wygrał w 15 odcinkach. W „Miliardzie w rozumie” brał udział 18 razy, z czego 16 razy wygrał. Jest też zwycięzcą Finału Dekady tego teleturnieju. 9 razy startował w programie „Va banque” i wszystkie odcinki wygrał, a w „Jeden z dziesięciu” zwyciężył w trzech z czterech odcinków. Brał też udział m.in. w „Magii liter”, „Telegrze ” i „Szybkiej forsie”.

(fot. You Tube)
Podziel się
ycipk-1bs81d

W programie TVP2 w 2005 roku emitowano program pt. „Najlepszy z najlepszych”, prowadzony przez Olafa Lubaszenkę. Brali w nim udział zawodowi gracze – zwycięzcy popularnych teleturniejów i konkursów, ludzie o nieprzeciętnej wiedzy. Oczywiście, zwycięzcą został Marek Krukowski. Był to chyba ostatni teleturniej, w którym brał udział.

W sumie wygrał kilkaset tysięcy zł. Swoją przygodę z zawodowym graniem rozpoczął w wieku 14 lat. Przeszedł przez sito eliminacji do "Wielkiej Gry", ale w finale nie wystąpił z powodu zbyt młodego wieku. Turniej udało mu się jednak wygrać 10 lat później. W 1988 r. zainkasował 200 tys. zł za wiedzę dotyczącą twórczości Feliksa Mendelssohna-Bartholdy’ego.

(fot. You Tube)
Podziel się

By wygrać tak wielkie pieniądze, musiał się jednak solidnie przygotować. - Uczyłem się tylko do „Wielkiej Gry”, bo nie sposób było bez nauki znać wszystkie szczegóły z życia osoby, której dotyczył temat – opowiadał w rozmowie z natemat.pl. - Ale z wiedzy ogólnej się nie przygotowywałem, bo to niemożliwe. Do wygrywania teleturniejów wiedza jest potrzebna, ale równie ważna jest determinacja, nastawienie psychiczne.

ycipk-1bs81d

Nie od razu zdecydował się na „zawodowstwo” teleturniejowe. Próbował pracy na etacie i zatrudnił się w agencji reklamowej jako copywriter. - Praca zbyt mnie pochłaniała, nie miałem czasu na naukę – powiedział w wygrywacze.blogspot.com. Z pracy więc zrezygnował.

Czasy się zmieniły i na zawodowe granie dziś już nie ma szans. Dlatego musiał poszukać sobie innego sposobu na życie. - Jakiś czas prowadziłem lokal gastronomiczny z rodziną, ale to przestało funkcjonować. W tej chwili jestem bibliotekarzem – stwierdził w rozmowie z natemat.pl.

(fot. You Tube)
Podziel się

Innym ciekawym bohaterem wielu telewizyjnych konkursów jest Zygmunt Krawczuk, motorniczy z Krakowa. Jego niewielkie mieszkanie było wręcz zawalone książkami. Motorniczy na nadmiar pieniędzy nie mógł narzekać, dlatego postanowił znaleźć dodatkowe źródło utrzymania. Zaczął brać udział w teleturniejach. W „Va banque” wygrał 3 razy, a w „Wielkiej grze” 7. W jednym z odcinków wygrał tyle, ile wynosiła roczna pensja motorniczego, a w kolejnym – 2 razy tyle.

ycipk-1bs81d

Osób, które postanowiły zarabiać na teleturniejach, było naprawdę wiele. Dla niektórych była to jedyna forma utrzymania siebie i rodziny, a dla pozostałych – doskonały sposób na dodatkowy zarobek. Do tego grona można też zaliczyć Ireneusza Milczarka z Wrocławia, który w teleturniejach występował nawet 7 razy w ciągu roku, zaś Stanisław Gajos, rolnik spod Strzelna, w pewnym monecie wręcz poświęcił się telewizyjnym grom.

*Krukowski w liczbach *

65 teleturniejów,
50 wygranych,
25 razy uczestniczył w „Wielkiej Grze” –15 wygranych,
18 razy uczestniczył w „Miliardzie w rozumie”-16 wygranych,
9 razy uczestniczył w „Va banque” – 9 wygranych,
4 razy uczestniczył w „„Jeden z dziesięciu” – 3 wygrane.
Wygrał też „Najlepszego z najlepszych”.
Inne teleturnieje: „Awantura o kasę”, „Najsłabsze ogniwo”, „Magia liter”, „Telegra ” i „Szybka forsa”.

JK,NN,WP.PL

ycipk-1bs81d

Praca w mediach. Duży wybór ofert. Zobacz najnowsze ogłoszenia!

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1bs81d

ycipk-1bs81d
ycipk-1bs81d