Trwa ładowanie...
d47v76d

Na Wall Street już nie biorą jak kiedyś

Według dadań firmy Sterling Infosystems Inc., na Wall Street wskaźnik osób uzależnionych od narkotyków jest znacznie niższy niż 10 lat temu
Share
Na Wall Street już nie biorą jak kiedyś
Źródło: sxc.hu
d47v76d

Mniej maklerów na Wall Street sięga po narkotyki. W ubiegłym roku 2 proc. pracowników zażywało kokainę, zaś w 2007 było ich aż 16 proc. - takie wyniki badań opublikowała firma Sterling Infosystems Inc., zajmującej się korporacyjną kontrolą antynarkotykową.

Wygląda na to, że rekiny finansjery poważnie odczuli kryzys. Z powodu zmniejszenia się ich środków finansowych byli zmuszeni przerzucić się z twardych narkotyków na miękkie. Z kolei wskaźnik zażywania miękkich narkotyków, takich jak marihuana, wzrósł z 64 proc. aż do 80 proc.

Dziennikowi „Deal Journal”, w którym zamieszczono artykuł o najnowszych wynikach testów antynarkotykowych, prezes firmy rekrutacyjnej Glocap Search LLC, Adam Zoia, mówi, że dziś twarde narkotyki używa się w znacznie mniejszym stopniu niż 10 czy 15 lat temu.

Ciekawa jest też informacja zamieszczona w „The Wall Street Journal”. W zeszłym roku ponoć tylko u 2 procent pracowników wykryto obecność narkotyków, a w grupie osób najbardziej narażonych na uzależnienia są pracownicy firm inwestujących na rynku nieruchomości.

(NN)

d47v76d

Podziel się opinią

Share
d47v76d
d47v76d