Trwa ładowanie...

Na Wyspach na potęgę bankrutują znane sieci handlowe

Z ulic brytyjskich miast znikają seryjnie wielkie, tradycyjne marki handlowe. W ciągu ostatnich dwóch tygodni poinformowano o przejęciu w zarząd komisaryczny trzech znanych sieci komercyjnych.

Share
Na Wyspach na potęgę bankrutują znane sieci handlowe
Źródło: AFP
dnj4igh

Firma His Master's Voice likwiduje 40 wielkich sklepów muzycznych i ponad tysiąc etatów. Po bankructwie wielkiej sieci wypożyczalni video Blockbuster, pracę straci 4200 ludzi. Prawie 200 zamkniętych sklepów fotograficznych Jessops zatrudniało 1300 osób. Dalsze 3 tysiące ludzi straciło w grudniu pracę po plajcie sieci sklepów elektrycznych Comet.

Przyczyną tych bankructw była konkurencja ze strony rynku internetowego. Ludzie przestali kupować CD i wypożyczać DVD, bo słuchają muzyki i oglądają filmy online. Sprzęt elektryczny, elektroniczny i fotograficzny kupuje się dziś głównie w internecie.

Są jednak również przykłady lepszej reakcji na te wyzwania. Wielka sieć sprzedaży katalogowej Argos utrzymała się, zmieniając swoje sklepy w punkty odbioru zamówionych w internecie towarów. Z kolei jedna z najbardziej szacownych sieci domów handlowych, John Lewis, nie zamknęła ich, ale uruchomiła równoległy system zamówień internetowych, bazując na powszechnym zaufaniu do swojej marki.

dnj4igh

Podziel się opinią

Share
dnj4igh
dnj4igh