Trwa ładowanie...
df5t4dt
Artykuł sponsorowany

Nagrody w Plebiscycie „Kobiece Twarze – Women’s Faces” rozdane

Trzeci raz nagrodziliśmy przedsiębiorcze kobiety i firmy, w których równouprawnienie w biznesie to fakt. W Zamku Książ, 12 grudnia 2016 w czasie uroczystej Gali wieńczącej Plebiscyt „Kobiece Twarze – Women’s Faces” poznaliśmy laureatów wybranych przez Szacowną Kapitułę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nagrody w Plebiscycie „Kobiece Twarze – Women’s Faces” rozdane
df5t4dt

Trzeci raz nagrodziliśmy przedsiębiorcze kobiety i firmy, w których równouprawnienie w biznesie to fakt. W Zamku Książ, 12 grudnia 2016 w czasie uroczystej Gali wieńczącej Plebiscyt „Kobiece Twarze – Women's Faces” poznaliśmy laureatów wybranych przez Szacowną Kapitułę.

– Za nami emocje, wzruszenie i radość, że tak wiele osób wspiera ideę przedsiębiorczości kobiet i równości w biznesie - w III edycji Plebiscytu Gospodarczego Kobiece Twarze uczestniczyło ponad 300 gości, nagrodziliśmy 12 kobiet i 8 firm wybranych przez Szacowną Kapitułę z ponad 30 podmiotów gospodarczych i 50 kobiet, które były oceniane. Dziękujemy uczestnikom Gali, partnerom finansowym, członkom Kapituły i wszystkim którzy wspierają nasze idee – mówi Aldona Ziółkowska-Bielewicz, Prezes Hornet 4 – organizatora Plebiscytu.

Plebiscyt jest odpowiedzią na fakt, że wciąż jest za mało kobiet w biznesie, w samorządach, w polityce, na piedestałach, za mało z laurami. Jednym z punktów programu Gali była dyskusja panelowa na temat: Czy równouprawnienie w biznesie to fakt, czy mit? Wzięły w niej udział: Barbara Kaśnikowska – dyrektor w dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim, Jolanta Suława - Prezes Zarządu DZT Service, Elżbieta Stępień - posłanka na Sejm, Katarzyna Łentek – specjalista do spraw finansów Inchcape Motor Wrocław - Dealer BMW i Mini. Główny wniosek dyskusji to stwierdzenie faktu, że chociaż wiele zmieniło się na korzyść równouprawnienia w Polsce i przedsiębiorczości kobiet, to należy jeszcze nadal pracować nad zmianą przede wszystkim mentalności, która pozwoli na rozwinięcie skrzydeł przez kobiety i nie blokowanie ich karier np. w kwestiach równych z mężczyznami wynagrodzeń.

df5t4dt

Zgłoszenia do udziału w plebiscycie oceniała Kapituła, w skład wchodzili między innymi: poseł prof. Alicja Chybicka; Piotr Freyberg - Dyrektor ds. Rozwoju w 3M; Poseł do Parlamentu Europejskiego - Lidia Geringer de Oedenberg, poseł Elżbieta Stępień, *pełniąca rolę przewodniczącej Kapituły - *Barbara Kaśnikowska dyrektor w UMWD, była Wiceprezes PARP oraz szefowe firm nagrodzone w poprzednich edycjach. Kapituła nagrodziła przedsiębiorcze kobiety i firmy w pięciu kategoriach.

W kategorii „Debiutantki” pierwsze miejsce zdobyły dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha – Prezes Zarządu oraz dr n. med. Anna Skotny – Dyrektor Operacyjny w firmie Nestmedic. Innowacyjny produkt tej firmy - Pregnabit - zdobył już uznanie na skalę międzynarodową. W Plebiscycie „Kobiece Twarze” nagrodzono także Pregnabit w kategorii „Produkt lub usługa dla kobiet”. Marzeny *Michalec, *debiutująca z projektem „Kobieta w biegu” zdobyła miejsce drugie, za cykl wyjątkowych imprez biegowych pod hasłem „Biegi Kobiet ZAWSZE PIER(w)SI”, które odbywają się w Świdnicy, Wrocławiu, Gdyni oraz Poznaniu.

W Kategorii „Profesjonalistki” w tym roku napłynęło najwięcej zgłoszeń. Pierwsze miejsce Kapituła przyznała Marioli Dudziak – dyrektor w Specjalistycznym Szpitalu im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu.

df5t4dt

„Osobowości” to trzecia z nagradzanych kategorii, w której statuetkę „Kobiecych Twarzy” otrzymała Przewodnicząca Stowarzyszenia Zawsze Kobieta w Oławie - Elżbieta Wojdyła. Od lat wspiera kobiety chore onkologicznie, jednocześnie sama zmaga się z tą chorobą.

Wśród firm stosujących na co dzień równouprawnienie, czyli kategoria „Firma przyjazna kobietom” znalazły się także przemysłowe, niekojarzone z kobiecą branżą. Wśród nich nagrodzono firmę Nifco Poland.

Nagrody specjalne za stosowanie na co dzień w swoich firmach zasad równouprawnienia oraz za wspieranie aktywności kobiet, przyznane przez organizatora Plebiscytu, otrzymały firmy 3M oraz Medbeauty dr Andrzej Kępa.

Partnerami przedsięwzięcia byli: 3M Poland, Affidea Polska, Inchcape Motor Wrocław, Dealer BMW i Mini, Nest Bank, MedBeauty, Bell, Awartech, KFB Polska, DZT Service, Zupbadura, Sanatoria Dolnośląskie.

Już teraz zapraszamy do kolejnej edycji Plebiscytu, dlatego zachęcamy do śledzenia naszej strony www.kobiecetwarze.pl oraz Fb Kobiece Twarze.

Artykuł sponsorowany

df5t4dt

Podziel się opinią

Share
df5t4dt
df5t4dt