Trwa ładowanie...
warunki pracy
16-10-2013 09:05

Nagrodzono firmy - organizatorów bezpiecznej pracy

Przedsiębiorstwa z woj. śląskiego, które stworzyły swoim pracownikom
najbardziej przyjazne i bezpieczne warunki pracy, zostały nagrodzone w 20. edycji konkursu
"Pracodawca - Organizator Pracy Bezpiecznej"

Share
Nagrodzono firmy - organizatorów bezpiecznej pracyŹródło: thincktock
d1jnzea

"Konkurs promuje najlepsze praktyki w zakresie poprawy warunków pracy oraz zachęca do podejmowania działań w celu eliminowania istniejących w ich zakładach zagrożeń" - wyjaśnił rzecznik Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach Michał Podsiedlik.

W konkursie mogą uczestniczyć pracodawcy, którzy uzyskali pozytywną ocenę stanu warunków pracy w ich firmach. Przedsiębiorcy byli oceniani przez komisję konkursową, powołaną przez Okręgowego Inspektora Pracy.

Ze względu na zróżnicowanie zakładów pod względem wielkości zatrudnienia, a tym samym skalę problemów w poszczególnych firmach, pracodawcy oceniani są w trzech kategoriach: firm zatrudniających do 50 osób, od 51 do 250 pracowników oraz powyżej 250 zatrudnionych.

d1jnzea

Laureatami konkursu zostało w sumie dziewięć firm. W kategorii małych przedsiębiorstw wygrała spółka Hydrosolar z Żor, a wśród średnich za najlepszą uznano spółkę Voestalpine Steel Service Center Polska w Tychach. W kategorii dużych zakładów wygrała firma Nemak Poland.

Drugi etap konkursu rozegra się w skali ogólnopolskiej. Główny Inspektor Pracy przyzna najlepszym pracodawcom specjalne statuetki. Zwycięskie firmy znajdą się też na "Złotej Liście Przedsiębiorców". W trakcie wtorkowej gali symbolicznie uhonorowano wszystkie osiem firm z woj. śląskiego, które dotąd znalazły się na tej liście.

Również we wtorek rozstrzygnięto regionalny konkurs na najaktywniejszego społecznego inspektora pracy. Wygrał Tomasz Kabała z należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej kopalni Budryk w Ornontowicach. Drugie miejsce zajął Jerzy Boborowski z ISD Huty Częstochowa, a trzecie Bronisław Szczeciński z Zakładu Linii Kolejowych PKP w Sosnowcu.(PAP)

d1jnzea
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jnzea