Trwa ładowanie...
d2alds4
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
dron

Najbardziej pożądany gadżet? Sprzedaż dronów bije rekordy

W okresie 12 miesięcy zakończonym w kwietniu 2016 r. sprzedaż dronów w USA wzrosła o 224 proc. rok do roku i osiągnęła wartość niemal 200 mln USD - wynika z badania firmy NPD Group.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najbardziej pożądany gadżet? Sprzedaż dronów bije rekordy
(Fot: Michał Masiak,WP)
d2alds4

Polacy też oszaleli na punkcie tego urządzenia. Było ono jednym z najbardziej pożądanych tegorocznych prezentów na I komunię świętą.

Amerykanie pokochali drony i kupują je na potęgę mimo obostrzeń, które w grudniu 2015 r. wprowadziła Federalna Administracja Lotnictwa (FAA). W myśl nowych regulacji, posiadacze cywilnych dronów o wadze 0,5-55 funtów (ok. 227 g - ok. 25 kg) muszą je rejestrować w specjalnym rządowym rejestrze (jeśli posiadaczem drona jest dziecko, rejestracji musi dokonać w jego imieniu rodzic lub opiekun). Mimo wprowadzenia tych przepisów, w okresie świąteczno-noworocznym w 2015 r. sprzedaż dronów w USA wzrosła o 445 proc. rdr.

Jak podała NPD Group, w okresie 12 miesięcy zakończonym w kwietniu 2016 r. sprzedaż dronów z wbudowanymi kamerami 4K stanowiła ponad jedną trzecią wszystkich transakcji kupna-sprzedaży dronów w dolarach. Sprzedaż dronów z wbudowaną nawigacją GPS stanowiła z kolei 64 proc. wszystkich transakcji.

d2alds4

W kwietniu br. średnia cena drona na amerykańskim rynku przekroczyła 550 USD.

Jak podaje "Forbes", w Polsce większość rynku (102 mln zł) w 2015 r. to sprzedaż dronów zabawkowych oraz półprofesjonalnych i profesjonalnych dronów fotograficznych. Szkolenia operatorskie i prace fotogrametryczne, związane z wykonywaniem pomiarów na podstawie zarejestrowanych obrazów, to segment wart ok. 27 mln zł, a produkcja i sprzedaż dronów profesjonalnych – kolejne 35 mln zł.

d2alds4

Podziel się opinią

Share

d2alds4

d2alds4