Trwa ładowanie...

Najbardziej zapracowana grupa zawodowa w Polsce

Aż 31 proc. przedsiębiorców nie było w ubiegłym roku w ogóle na wakacjach. 18,8 proc. z nich skorzystało z urlopu przez mniej niż siedem dni w roku

Share
Najbardziej zapracowana grupa zawodowa w Polsce
Źródło: © .shock - Fotolia.com
dm4rg6v

Aż 31 proc. przedsiębiorców nie było w ubiegłym roku w ogóle na wakacjach. 18,8 proc. właścicieli firm skorzystało z urlopu przez mniej niż siedem dni w roku - wynika z badania przeprowadzonego przez Dom Badawczy Maison na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

– Dla nas to żadna nowość. Ze wszystkich badań wynika, że przedsiębiorcy są najciężej pracującą grupą w naszym kraju. To taki proletariat XXI wieku – powiedział Cezary Kaźmierczak, Prezes ZPP. – Jeśli porównamy to z przebywaniem na urlopach pracowników, gwarantowanych przez prawo, to jesteśmy tytanami pracy, pracoholikami wręcz. Nie chcesz mieć urlopu, zostań przedsiębiorcą!

dm4rg6v

Podobnie było w latach ubiegłych. Przykładowo w 2012 r. co trzeci drobny polski przedsiębiorca był na urlopie maksymalnie 3 dni w roku. Tylko 6 proc. odpoczywało tak, jak wielomilionowa armia pracowników etatowych, czyli 22-25 dni w roku.

Jak twierdzą eksperci, nie ma żadnych istotnych różnic pomiędzy firmami handlowymi, produkcyjnymi czy usługowymi. - To samo dotyczy liczby zatrudnionych oraz długości działania na rynku. Przedsiębiorcy generalnie rzadko wypoczywają – komentuje prof. Dominika Maison, której firma wykonała badanie dla ZPP.

JK,WP.PL

dm4rg6v

Podziel się opinią

Share
dm4rg6v
dm4rg6v