Trwa ładowanie...

Najlepiej zarabiające pary Hollywood

Hollywoodzkie pary, które mają sławę, miłość i pieniądze. Mnóstwo, mnóstwo pieniędzy.

Share
Najlepiej zarabiające pary HollywoodŹródło: AFP(JayZ)/Wikimedia(Beyonce)
d3jfs7j

LOS ANGELES - Niekwestionowanym królem hip-hopu jest Jay-Z a królową Beyonce Knowles. Para, która pobrała się w 2008 r., produkuje i śpiewa najbardziej znane piosenki z list przebojów (m.in. "Single Ladies“ i "Empire State of Mind“), a także zarządza liniami ubrań, występuje na całym świecie i reklamuje produkty firm, takich jak American Express i Budweiser.

Cała ta harówka się dobrze opłaca. Od czerwca 2008 r. do czerwca 2009 r. para zarobiła razem 122 mln dolarów, co zapewniło jej zdecydowane pierwsze miejsce na naszej dorocznej liście najlepiej zarabiających par.

Na naszej liście znaleźli się aktorzy, muzycy i zawodowi sportowcy. Przeprowadziliśmy rozmowy z agentami, menadżerami, producentami i prawnikami, by ustalić, ile gwiazdy zarobiły za występy filmach i reklamach, podczas tournée, ze sprzedaży albumów, na sporcie zawodowym, tworzeniu linii ubrań i perfum.

d3jfs7j

Zarówno Jay-Z, jak i Beyonce wnieśli znaczny wkład w swoje łączne zarobki. W zeszłym roku Beyonce zarobiła więcej niż Jay-Z - otrzymała 87 mln, a on 35 mln. (Para uplasowała się również na szczycie ubiegłorocznej listy z 162 mln dolarów. Każde z nich zarobiło około połowę tej sumy.)

Co do pary na drugim miejscu naszej listy, to znalazła się tam dzięki jego dużej wypłacie. Harrison Ford i jego partnerka, Calista Flockhart, zarobili razem 69 mln dolarów - 53 mln dolarów mniej niż Jay-Z i Beyonce.

Niemal połowa tej sumy pochodziła z gaży Forda za film "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki". Ford i producenci Steven Spielberg i George Lucas zawarli na ten film świetny układ z Paramount, dzięki któremu zgarnęli znaczną część wpływów z filmu po opłaceniu kosztów poniesionych przez studio. Za włożenie po raz kolejny słynnego kapelusza Indiany Jonesa Ford zarobił zawrotną kwotę 65 mln dolarów . Flockhart zarabia na pracy w telewizyjnym show "Brothers & Sisters".

Na trzecim miejscu uplasowali się Brad Pitt i Angelina Jolie. Słynna para zarobiła łącznie 55 mln dolarów - każde z nich zgarnęło niemal równo po połowie tej sumy. Pitt nakręcił w zeszłym roku jeden z największych hitów w swojej karierze "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona", a Jolie wcieliła się w 2008 r. w swoją ulubioną bohaterkę kina akcji w filmach Ścigani i "Salt", który już wkrótce wejdzie do kin.

d3jfs7j

Will Smith i jego żona Jada Pinkett Smith znaleźli się na czwartym miejscu z 48 mln dolarów. Smith to prawdopodobnie ostatnia z wielkich gwiazd kina. Nawet w czasie recesji może żądać gaży w wysokości 20 mln dolarów. Pinkett Smith z dużym powodzeniem robi samodzielną karierę. Udzieliła głosu hipopotamicy Glorii w popularnych filmach Madagaskar, a w zeszłym roku wyprodukowała "Sekretne życie pszczół".

Państwo Smithsowie zarobiliby znacznie więcej, gdybyśmy uwzględniali całe rodziny. Ich córka, Willow, wystąpiła u boku ojca w Jestem legendą i pracowała z matką nad głosami do filmu Madagaskar 2. Jaden Smith zagrała razem z tatą w W pogoni za szczęściem i wystąpi też niedługo w remake'u filmu "Karate Kid".

Pierwszą piątkę zamykają David i Victoria Beckham. Od czerwca 2008 r. do czerwca 2009 r. para zarobiła 46 mln dolarów. Większość z tego zainkasował David Beckham za grę w drużynie Los Angeles Galaxy. Gra również w A.C. Milan, a latem może wystąpić w swoich czwartych mistrzostwach świata.

Dorothy Pomerantz
Forbes

d3jfs7j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jfs7j
d3jfs7j