Trwa ładowanie...
d2mmilv

Nakłady inwestycyjne Ciechu wyniosą 530 mln w 2015 r.

Warszawa, 23.03.2015 (ISBnews) - Ciech planuje nakłady inwestycyjne w wysokości 530 mln zł w 2015 r., podała spółka. Środki na inwestycje pochodzić będą z przepływów operacyjnych i finansowania dłużnego.

Share
d2mmilv

"W roku 2015 planowane są nakłady inwestycyjne na poziomie 530 mln zł. Inwestycje rzeczowe planowane do realizacji w 2015 roku i latach kolejnych spójne są z nową strategią grupy Ciech i zakładają rozwój organiczny biznesu sodowego, w tym kontynuację projektów inwestycyjnych rozpoczętych w 2014 roku lub w latach poprzednich" - czytamy w raporcie rocznym.

Oprócz inwestycji rozwojowych, Ciech planuje także nakłady na inwestycje modernizacyjno-odtworzeniowe, jak również inwestycje związane z dostosowaniem instalacji przemysłowych do zaostrzających się wymogów przepisów prawa, zwłaszcza w zakresie norm emisji przemysłowych (dyrektywa IED). Grupa prowadzi obecnie prace przedprojektowe budowy instalacji odsiarczania i odazotowania spalin w swoich elektrociepłowniach.

"Planowane inwestycje grupa zamierza sfinansować z przepływów operacyjnych, faktoringu, leasingu oraz innych źródeł finansowania dłużnego" - podano także.

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od lutego 2005 roku Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Ciechu sięgnęły 3,24 mld zł w 2014 r.

(ISBnews)

d2mmilv

Podziel się opinią

Share
d2mmilv
d2mmilv