Trwa ładowanie...
d2sii2w
obchody

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych (komunikat MON)

...

Share
d2sii2w

01.03. Warszawa MON informuje:

Dziś (1 marca) minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak weźmie udział w uroczystości uczczenia pamięci żołnierzy podziemia niepodległościowego - ofiar terroru komunistycznego z lat 1944-1956.

Uroczystość, z udziałem wojskowej asysty honorowej i pocztów sztandarowych, rozpocznie się o godz. 10.00 przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

W ramach uroczystości przewidziano zmianę wart oraz złożenie wieńców i wiązanek na płycie Grobu. Po zakończeniu ceremonii odbędzie się defilada wojskowej asysty honorowej i pocztów sztandarowych uczestniczących w zbiórce.

d2sii2w

Zapraszamy przedstawicieli mediów do udziału w uroczystości, która odbędzie się na pl. marszałka Józefa Piłsudskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" jest obchodzonym corocznie 1 marca świętem, poświęconym pamięci uczestników powojennego podziemia antykomunistycznego i niepodległościowego. Został ustanowiony oficjalnie jako święto państwowe na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 r.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ pz/

d2sii2w

Podziel się opinią

Share
d2sii2w
d2sii2w