Trwa ładowanie...
d2221n0

Nastroje ekonomiczne Polaków we wrześniu kolejny raz pogorszyły się - BIEC

17.9.Warszawa (PAP) - Wskaźnik Dobrobytu odzwierciedlający ekonomiczne nastroje społeczeństwa we wrześniu spadł po raz kolejny. Jest to już szesnasty miesiąc pogarszającej się...
Share
d2221n0

17.9.Warszawa (PAP) - Wskaźnik Dobrobytu odzwierciedlający ekonomiczne nastroje społeczeństwa we wrześniu spadł po raz kolejny. Jest to już szesnasty miesiąc pogarszającej się ekonomicznej kondycji Polaków - poinformowało na stronie internetowej Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

"Do spadku wskaźnika przyczyniło się przede wszystkim zdecydowanie wolniejsze tempo wzrostu płac, co przy stosunkowo wysokiej inflacji istotnie ogranicza siłę nabywczą gospodarstw domowych" - napisano w komentarzu do badań.

"Dodatkowo nasilające się trudności ze znalezieniem pracy i redukcje zatrudnienia wpływają negatywnie na ekonomiczną sytuację społeczeństwa" - dodają autorzy.

Wskaźnik Dobrobytu jest miarą zbliżoną do popularnych indeksów nastrojów konsumenckich (consumer confidence). Nie powstaje on jednak w oparciu o badania ankietowe jak większość tego typu indeksów a wykorzystuje dane statystyki oficjalnej.(PAP)

bg/ gor/

d2221n0

Podziel się opinią

Share
d2221n0
d2221n0