Trwa ładowanie...
d2iufmc

Nationale-Nederlanden ma zgodę UOKiK na przejęcie Domu Kredytowego Notus

Warszawa, 27.06.2016 (ISBnews) - Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wyraził zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie 100% akcji Domu Kredytowego Notus ("Notus Doradcy Finansowi"). Na skutek transakcji nie zmieni się marka Notus Doradcy Finansowi, jak również model działalności jako niezależnego doradcy finansowego, podał ubezpieczyciel.

Share
d2iufmc

"Cieszy nas tak szybka i pozytywna decyzja wydana przez UOKiK. Rozpoczynamy teraz prace nad stworzeniem biznesowego modelu współpracy, który pozwoli umocnić pozycję Domu Kredytowego Notus S.A., jako czołowego doradcy finansowego w Polsce. Przed nami bowiem okres, który przyniesie obu firmom wiele korzyści ze względu na nowe perspektywy do wzrostu i budowania przewagi konkurencyjnej" - skomentował prezes Nationale-Nederlanden Wojciech Sass, cytowany w komunikacie.

Partnerstwo z Domem Kredytowym Notus da Nationale-Nederlanden dostęp do ponad 600 doradców finansowych w oddziałach zlokalizowanych w największych miastach w Polsce. Transakcja nie wpłynie na bieżącą działalność Notus Doradcy Finansowi, jak również markę, pod jaką działa firma, podkreślono także w materiale.

Nationale-Nederlanden zgłoszenie zamiaru koncentracji polegającej na przejęciu Domu Kredytowego Notus S.A złożyło do UOKiK 1 czerwca 2016 r.

d2iufmc

Notus Doradcy Finansowi istnieje od 2004 roku. Posiada kilkadziesiąt oddziałów w największych miastach w Polsce i ponad 600 doradców. Spółka oferuje pożyczki hipoteczne, ubezpieczenia oraz produkty inwestycyjne i oszczędnościowe. Jako jeden z liderów w swojej kategorii aktywnie uczestniczy w tworzeniu rozwiązań i standardów na rzecz podniesienia jakości funkcjonowania całej branży.

Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. rozpoczęło działalność w Polsce 2 sierpnia 1994 roku na podstawie zezwolenia ministra finansów. Oferuje produkty ubezpieczeniowe, emerytalne i inwestycyjne.

(ISBnews)

d2iufmc

Podziel się opinią

Share
d2iufmc
d2iufmc