ycipk-g7mrxl
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
kir

Natychmiastowe przelewy zyskują na popularności. Ponad 500 milionów wysłaliśmy w ten sposób

W sierpniu tego roku w systemie płatności natychmiastowych Express Elixir zrealizowanych zostało 121,5 tys. transakcji o wartości 538 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Natychmiastowe przelewy zyskują na popularności. Ponad 500 milionów wysłaliśmy w ten sposób
(WP.PL, Fot: pixaby)
ycipk-g7mrxl

W stosunku do sierpnia roku 2014 to wzrost transakcji o 38,6 tys., a wartość obrotów powiększyła się o ponad 204 mln zł - podaje Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR).

Dla natychmiastowych przelewów rekordowym okazał się poniedziałek, 10 sierpnia. KIR przetworzył tego dnia ponad 7,2 tys. przelewów. Była to największa dzienna liczba transakcji od momentu wdrożenia systemu w czerwcu 2012 roku. W sumie od początku funkcjonowania tego systemu przy jego pomocy właściciela zmieniło ponad 10 mld zł.

Tradycyjny system przelewów Elixir obsłużył w sierpniu ponad 129 mln transakcji o wartości 339 mld zł. W systemie Euro Elixir, obsługującym rozliczenia krajowe i zagraniczne w euro, przetworzonych zostało ponad 1,4 mln transakcji na kwotę prawie 8 mld euro.

ycipk-g7mrxl

Rekordową dzienną liczbę przelewów zleconych w systemie Elixir odnotowano, podobnie jak w systemie przelewów natychmiastowych, w poniedziałek, 10 sierpnia. W tym dniu przetworzonych zostało 11,4 mln transakcji o wartości 18,7 mld zł.

W systemie Euro Elixir największą dzienną liczbę przelewów odnotowano w piątek, 14 sierpnia - rozliczonych zostało wówczas ponad 80 tys. transakcji na kwotę przekraczającą 384 mln euro.

Zobacz także: * *Facebook i Apple muszą się liczyć z KIR. Zwykłe przelewy odchodzą do lamusa


ycipk-g7mrxl
Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-g7mrxl

ycipk-g7mrxl
ycipk-g7mrxl