Trwa ładowanie...
nauczyciele
31-10-2008 02:10

Nauczyciele przed emeryturą dostaną urlop?

"Gazeta Wyborcza" dotarła do poufnego pomysłu rządu w sprawie nauczycielskich emerytur. Rząd na razie go nie ujawnia, oświatowi związkowcy go nie znają. Według gazety, nauczyciele przed emeryturą mogliby się wybrać na urlop.

Nauczyciele przed emeryturą dostaną urlop?Źródło: PAP
d4jsr86
d4jsr86

Oficjalnie przedstawiciele rządu mówią, że nie ma mowy o żadnych negocjacjach w sprawie wcześniejszych emerytur dla nauczycieli.

Jednak premier oczekując w czwartek na związkowców z Forum Związków Zawodowych, OPZZ i "Solidarności" powiedział, że strona rządowa była gotowa do rozmów z nauczycielami, aby "znaleźć pośrednie metody ułatwiające finał pracy w zawodzie".

Według gazety "finał pracy w zawodzie" miałby nauczycielom osłodzić urlop tuż przed emeryturą. Podobny do tego, jaki dostawali górnicy w 1999 r. (taki urlop był najwyżej na pięć lat i za 75% pensji miesięcznie). Ile dokładnie rząd zaproponuje nauczycielom - nie wiadomo. Nieoficjalnie gazeta dowiedziała się, że może tylko dwa lata i z niższym świadczeniem. Chodzi o to, żeby taki urlop nie był atrakcyjny dla nauczycieli.

Oferta byłaby ograniczona w czasie. Dotyczyłby tych nauczycieli, którzy czują się wypaleni zawodowo i nie są już w stanie pełnić swoich obowiązków, ale nie spełniają kryteriów potrzebnych do uzyskania renty. Na przedemerytalnym urlopie doczekaliby do emerytury naliczanej według zwyczajnych reguł.

d4jsr86
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jsr86