Trwa ładowanie...

Nawet 30 tys. zł. Takie emerytury wypłaca ZUS

Choć trudno w to uwierzyć, to jednak są emeryci, którym ZUS wypłaca naprawdę hojne emerytury. Rekordzista - był pracownik fizyczny - dostaje ponad 34 tys. zł.

Share
Głodowe emerytury? Nie w przypadku tych osób.
Głodowe emerytury? Nie w przypadku tych osób.Źródło: money.pl, Fot: Rafał Parczewski
ditx9je

Wydawać by się mogło, że na takie co miesięczne wypłaty liczyć mogą raczej menadżerowie wyższego szczebla, a nie emeryci. A jednak pewien 86-letni mężczyzna dostaje z ZUS-u 34 tys. 133 zł.

ditx9je

Okazuje się, że senior przepracował 62 lata przy produkcji ołowiu, cyny i cynku. To wystarczyło, aby stał się "milionerem". Na koncie w ZUS ma bowiem odłożone 2,4 mln zł.

Ale to nie jedyny rekordzista. Jak pisze "Fakt", na emerutyrę w wysokości 28 tys. zł może liczyć 83-letni były pracownik tworzyw sztucznych, zaś na 23 tys. zł była 82-letnia pracownica bankowości.

Pewna 74-latka, która w pracy spędziła 54 lata, dziś otrzymuje ponad 16 tys. zł świadczenia, zaś na 14 tys. zł może liczyć pewna kobieta, która większość życia przepracowała w... muzeum. Można? Można!

ditx9je

Recepta na tak wysokie świadczenia? Szefowa ZUS, profesor Gertruda Uścińska wyjaśnia, że trzeba pracować, pracować i jeszcze raz pracować. A potem późno przejść na emeryturę.

Maseczki obowiązkowe wszędzie? Pinkas: ich brak to egoizm, wirus nie jest wymysłem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
ditx9je

Podziel się opinią

Share
ditx9je
ditx9je