Trwa ładowanie...
d3c077i
d3c077i

NBP uważa, że system emerytalny musi ulec zmianie, zwraca uwagę na ryzyko prawne

29.10. Warszawa (PAP) - NBP ocenia, że system emerytalny musi ulec zmianie ze względu na zbyt duże obciążenie dla sektora finansów publicznych, zwraca jednak uwagę, że wprowadzenie...
Share
d3c077i

29.10. Warszawa (PAP) - NBP ocenia, że system emerytalny musi ulec zmianie ze względu na zbyt duże obciążenie dla sektora finansów publicznych, zwraca jednak uwagę, że wprowadzenie zmian zawartych w projekcie może łączyć się z ryzykiem prawnym - wynika z opinii NBP do ustawy zmieniającej funkcjonowanie OFE.

"W opinii NBP system emerytalny, który obecnie funkcjonuje musi ulec zmianie, zarówno, co do zasady, jak i sposobu jego funkcjonowania ze względu na zbyt duże obciążenie, jakie stwarza dla sektora finansów publicznych" - napisano.

"NBP pragnie zauważyć, że wprowadzenie regulacji zawartych w opiniowanym projekcie ustawy może łączyć się z ryzykiem prawnym. Powinno to zostać wzięte pod uwagę przy uchwalaniu proponowanych rozwiązań" - dodano.

NBP proponuje również, aby rozważyć zasadność wprowadzenia zakazu inwestowania przez OFE w skarbowe papiery wartościowe, jak również w papiery wartościowe emitowane przez rządy lub banki centralne państw UE, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i OECD. (PAP)

map/ jtt/

d3c077i

Podziel się opinią

Share
d3c077i
d3c077i