Trwa ładowanie...

NBP zarabia na złocie. Podwojenie polskich rezerw przyniosło rekordowe zyski

Narodowy Bank Polski zarabia na złocie, które wraz z początkiem tygodnia osiągnęło rekord wszech czasów w dolarze przebijając poziom 1939 dol. za uncję. W skali całego roku wartość kruszcu wzrosła o ponad 28 proc.

NBP zarabia na złocie. Podwojenie polskich rezerw przyniosło rekordowe zyskiŹródło: PAP
d14vtqo
d14vtqo

NBP zarabia na złocie. Podwojenie polskich rezerw przyniosło rekordowe zyski

Złoto osiągnęło obecnie najwyższą cenę w historii. Kryzys wywołany epidemią koronawirusa doprowadził do sytuacji, w której złoto jawi się jako jedna bezpiecznych form lokowania kapitału. A cena kruszcu rośnie i za jego uncję trzeba obecnie zapłacić ponad 1940 dolarów.

Co z pomocą dla frankowiczów? Prezydencki minister odpiera: Jest wsparcie dla wszystkich kredytobiorców

Złoto zawsze było odporne na zawirowania światowej koniunktury. Tym samym w ocenie analityków wirus wyzwolił potok sił, które "spiskują", aby podsycić nieustające zapotrzebowanie na postrzeganie złota, jako bezpiecznej przystani w czasie pandemii.

NBP zarabia na złocie.

Przypomnijmy, że już pod koniec lipca trudno to sobie wyobrazić, ale na wczesnym etapie pandemii złoto zaczęło tanieć. Dziś jednak widać wyraźnie, że załamanie światowej gospodarki, spowodowało historyczne wzrosty cen tego kruszcu.

Jak odnotowuje Bloomberg, na zamknięciu sesji w Nowym Jorku w piątek cena złota wzrosła do 1,9 tys. dol. za uncję. To o ok. 30 proc. więcej niż w marcu i zaledwie 1 proc. poniżej rekordowego poziomu cen z 2011 r.

d14vtqo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14vtqo