Trwa ładowanie...
Dom Maklerski BOŚ
Waluty

Negatywna presja na euro może się utrzymać

Słowa członka ECB (Constancio), iż bank centralny jest technicznie gotowy do wprowadzenia ujemnej stopy depozytowej, tylko zwiększyły presję na spadki wspólnej waluty. Ciekawe w tym względzie będzie jutrzejsze wystąpienie Mario Draghiego (szefa ECB), które zaplanowano przed południem.
Share
Negatywna presja na euro może się utrzymać
Źródło: DM BOŚ
d2xvwck

Czy rozwieje on obawy związane ze słabymi perspektywami gospodarczymi dla krajów Południa? Rynek dostrzega też, że na to wszystko może nałożyć się też polityka – wybory parlamentarne we Włoszech już 24-25 lutego, a sytuacja polityczna w Hiszpanii też nie jest zbyt stabilna. Wstępny „draft” dokumentu, jakie zostanie wydany po szczycie G-20 do jakiego dotarła agencja Bloomberg nie zakłada znaczących zmian względem tego, co znalazło się w komunikacie po G-7. Pomału wątek ten przestaje mieć znaczenie, ale nie oznacza to bynajmniej, iż jen nie ma pola do wyraźniejszego umocnienia. Może być ono wywołane przez pokrywanie pozycji opartych o carry-trade finansowanych tanim jenem. Celem dla EUR/JPY (wykres przedstawiałem w rannym komentarzu) są nadal okolice 123,40-50, ale liczmy się z możliwością głębszego spadku już w przyszłym tygodniu.
Na wykresie EUR/USD widać, iż nie udało się dzisiaj przetestować okolic 1,3290, ale nie oznacza to, iż nie dojdzie do tego w najbliższych godzinach. Zwłaszcza, że trend spadkowy jest coraz wyraźniejszy. Celem na koniec tygodnia mogą stać się okolice 1,3230-50 wyznaczane m.in. przez linię trendu wzrostowego pociągniętą od dołka z lipca ub.r.

Marek Rogalski – Główny analityk walutowy DM BOŚ

| Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został
sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty. |
| --- |

d2xvwck

Podziel się opinią

Share
d2xvwck
d2xvwck