Trwa ładowanie...
d3oobuf
Gospodarka

Nestle będzie inwestować w Polsce w rozwój i akwizycje

Szwajcarski koncern spożywczy, największy na świecie, zapowiada zwiększenie produkcji w swoich zakładach w Polsce i akwizycje kolejnych spółek.
Share
d3oobuf

Nestle ma w Polsce dwie spółki: Nestle Polska i Nestle Waters. Produkuje słodycze takich marek jak Princessa (wafelki), Lion, KitKat, Noir i Aero (czekolady). Do Nestle należy marka Winiary z produktami kulinarnymi (zupy, dania gotowe, budynie itp.), kawy Nescafe, odżywki dla dzieci i niemowląt, płatki śniadaniowe i inne artykuły spożywcze. Do firmy Nestle Waters należy natomiast Nałęczowianka, jedna z najlepiej sprzedających się wód na polskim rynku.

Informacje o tym, że koncern którego globalne obroty wynoszą około 100 mld franków szwajcarskich chce przejmować w Polsce i zwiększy produkcję w posiadanych już ośmiu zakładach, znalazły się na stronie internetowej agencji Reuters. Nestle poszukuje właśnie w Polsce spółek do przejęcia.

_ Polska jest na szczycie listy potencjalnych przejęć _ - powiedział Leszek Wencel, szef polskiego oddziału Nestle, cytowany przez Reutersa.

Szwajcarski koncern zapowiedział też, że nie planuje zwolnień w Polsce, gdzie zatrudnia 4,9 tys. pracowników. Chce jeszcze zwiększyć potencjał produkcyjny w naszym kraju. Przychody ze sprzedaży Nestle w Polsce w ubiegłym roku wyniosły około 3,1 mld zł.

JS

d3oobuf

Podziel się opinią

Share
d3oobuf
d3oobuf