Trwa ładowanie...

Netflix banuje użytkowników. Nie zawsze słusznie

Netflix blokuje użytkowników z powodu korzystania z VPN lub serwerów proxy. Problem polega na tym, że czasami są to osoby, które nigdy z takich rozwiązań nie korzystały.

Netflix walczy z użytkownikami korzystającymi z VPN Netflix walczy z użytkownikami korzystającymi z VPN Źródło: Adobe Stock
d2houtm
d2houtm

Część użytkowników platformy streamingowej Netflix obchodzi regionalne blokady korzystając z VPN lub serwerów proxy. W ten sposób mogą oglądać produkcje, które dostępne są np. w USA. Biblioteki tytułów mogą się różnić w zależności od regionu.Właściciele Netfliska starają się walczyć z nieuczciwymi użytkownikami.

Okazuje się, że Netflix walcząc z osobami korzystającymi z VPN przy okazji blokuje użytkowników, którzy nie korzystają z tego typu rozwiązań, informuje portal cyfrowa.rp.pl.

W takim wypadku, jeżeli serwis oznaczy IP jako korzystające z VPN lub proxy, użytkownicy mają dostęp jedynie do oryginalnych produkcji Netfliksa.

Polska nie ma pomysłu na problem mieszkaniowy.Tylko jedna rzecz może zatrzymać ceny

Część osób dostaje całkowitego bana i informację o wyłączeniu VPN, choć z niego nie korzystają.

d2houtm

Netflix od wielu lat walczy z VPN i serwerami proxy wykorzystywanymi do mijania blokad regionalnych. Doszło nawet do sytuacji, w której dzięki porozumieniu z PayPal, usługodawca płatności online zablokował możliwość płacenia za niektóre usługi VPN. Ale jak widać, jest to walka z wiatrakami i użytkownicy wciąż obchodzą blokadę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2houtm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2houtm