Trwa ładowanie...
dpirlot

NFOŚiGW chce wydać do 200 mln zł na podwyższenie kapitału BOŚ Banku

Warszawa, 02.06.2016 (ISBnews) - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zadeklarował udział w podwyższeniu kapitału Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) kwoty do 200 mln zł, podał bank. Wcześniej Fundusz musi uzyskać wszystkie wymagane zgody. 

Share
dpirlot

"W nawiązaniu do raportu bieżącego o rozpoczęciu oferty i subskrypcji nie mniej niż 1 i nie więcej niż 40 000 000 akcji zwykłych na okaziciela serii U Banku Ochrony Środowiska o wartości nominalnej 10 zł każda w formie subskrypcji prywatnej, zarząd informuje, iż otrzymał od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w dniu 1 czerwca 2016 r. deklarację przeznaczenia na podwyższenie kapitału banku kwoty do 200 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Zaangażowanie to będzie możliwe w przypadku uzyskania przez Fundusz wymaganych przez stosowne przepisy zgód, w tym zgody ministra właściwego do spraw finansów publicznych i ministra właściwego do spraw środowiska, przy czym Fundusz zainicjował już działanie zmierzające do uzyskania wskazanych zezwoleń, podano także.

Pod koniec maja br. zarząd BOŚ podjął decyzję o rozpoczęciu oferty i subskrypcji do 40 000 000 akcji zwykłych na okaziciela serii U o wartości nominalnej 10 zł każda w formie subskrypcji prywatnej. W kwietniu akcjonariusze Banku Ochrony Środowiska podjęli decyzję w sprawie podniesienia kapitału w drodze emisji do 40 mln akcji.

dpirlot

Pod koniec lutego br. BOŚ ogłosił, że planuje emisję nowych akcji o wartości 300-600 mln zł, a zamiarem zarządu banku jest pozyskanie kapitału na poziomie nie niższym niż 400 mln zł. Podwyższenie kapitału zakładowego miało nastąpić w drodze emisji akcji w ofercie niepublicznej. Wcześniej w lutym nadzwyczajne walne zgromadzenie BOŚ przyjęło harmonogram podwyższenia kapitału zakładowego banku. Dokapitalizowanie ma być przeprowadzone w drodze emisji prywatnej akcji. Sfinalizowanie całego procesu zaplanowano na czerwiec 2016 r.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), główny akcjonariusz zapowiedział później, że weźmie udział w podwyższeniu kapitału banku i nie zamierza obecnie zmniejszać swojego zaangażowania w BOŚ. Obecnie ma 56,62% akcji banku.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

(ISBnews)

dpirlot

Podziel się opinią

Share
dpirlot
dpirlot