Trwa ładowanie...
d1dkqwb

Nie jestem zwolenniczką rozwiązań tymczasowych - Fedak

10.10.Warszawa(PAP) - Minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak odnosząc się do zapowiedzi prezydenckiego projektu ustawy przedłużającej wypłaty emerytur pomostowych na...
Share
d1dkqwb

10.10.Warszawa(PAP) - Minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak odnosząc się do zapowiedzi prezydenckiego projektu ustawy przedłużającej wypłaty emerytur pomostowych na obecnych zasadach powiedziała, że nie jest zwolenniczką rozwiązań tymczasowych. Podkreśliła, że ma nadzieję, że prezydent zechce wysłuchać jej racji.

Szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki zapowiedział w piątek, że Lech Kaczyński jeszcze tego dnia lub najpóźniej w poniedziałek wystąpi z inicjatywą legislacyjną przedłużającą dotychczasowe przepisy o emeryturach pomostowych. Prezydent w czwartek na Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ "Solidarność" w Wadowicach mówił, że zrobi wszystko, aby rządowy projekt ustawy o emeryturach pomostowych nie wszedł w życie.

"Nie jestem zwolenniczką rozwiązań tymczasowych" - powiedziała Fedak.

d1dkqwb

"Nie upadam jednak na duchu, że przed przedłożeniem inicjatywy ustawodawczej prezydent zechce wysłuchać naszych racji" - dodała.

"Liczę, że prezydent zechce zmienić zdanie" - podkreśliła.

Zwróciła też uwagę, że "nikt z otoczenia pana prezydenta nie sygnalizował, że projekt rządowy spotka się z tak ostrym przyjęciem" - zaznaczyła.

"Czekamy na projekt prezydencki" - dodała.

d1dkqwb

Podkreśliła, że "każda inicjatywa pana prezydenta zasługuje na poważne potraktowanie przez Wysoką Izbę".

"W Sejmie znalazłyby się zatem dwa projekty: rządowy i prezydencki" - zaznaczyła.

Rząd przyjął projekt ustawy o emeryturach pomostowych pod koniec września. Zmniejsza on liczbę uprawnionych do emerytur pomostowych. Nie otrzyma ich część zawodów, które dotychczas korzystały z przywilejów. Prawo do wcześniejszych emerytur mają stracić m.in. artyści, dziennikarze, część kolejarzy i nauczycieli.

Dotychczasowa ustawa o emeryturach pomostowych obowiązuje do końca roku; jeżeli nie zostanie przyjęta nowa ustawa, bądź prezydent ją zawetuje - prawo do emerytur pomostowych stracą wszyscy. (PAP)

dom/ malk/ gma/ asa/

d1dkqwb

Podziel się opinią

Share
d1dkqwb
d1dkqwb