Trwa ładowanie...
odra

Nie ma szczepienia, nie ma pracy. Jest nowy pomysł rządu

Bez szczepienia nie będzie możliwe przyjęcie do pracy - taki pomysł ma rząd w porozumieniu z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Nowe przepisy miałyby objąć wszystkich pracowników, choć w zamyśle chodzi przede wszystkim o tych, przywożących wirusy z zagranicy.

Share
Nie ma szczepienia, nie ma pracy. Jest nowy pomysł rządu
Źródło: 123RF
d3828n7

O nowym pomyśle rządzących informuje czwartkowy "Super Express". Z nieoficjalnych informacji dziennika wynika, że jest on wymierzony w niezaszczepionych pracowników ze Wschodu.

- Nie możemy jednak dyskryminować obcokrajowców, więc ten obowiązek musiałby dotyczyć wszystkich, także polskich pracowników - ujawnia "SE" jeden z urzędników GIS. Rzecznik instytucji Jan Bondar przyznaje natomiast, że dyskusje na ten temat rzeczywiście się toczą.

Zobacz też: 144 przypadki zachorowania na odrę. GIS spodziewa się jeszcze kilku, kilkunastu do końca roku

- Jeszcze za wcześnie, żeby przesądzać, które z rozwiązań zostanie wybrane - mówi Bondar.

d3828n7

<a href="https://www.money.pl/galerie/artykul/odra-epidemia-szczepionki,86,0,2418262.html">Czytaj także: Koszty epidemii odry liczyć będziemy w setkach milionów. "Mamy rezerwy finansowe" - zapewnia wiceminister zdrowia</a>

Pomysł podoba się opozycji oraz organizacjom pozarządowym. - Przy przyjmowaniu do pracy obcokrajowców warto zwracać uwagę na szczepienia - mówi lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i dodaje, że to "zadanie dla medycyny pracy".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3828n7

Podziel się opinią

Share
d3828n7
d3828n7