Trwa ładowanie...
d46xu5i
d46xu5i
stopy

Nie można wykluczyć, że stopy proc. będą obniżane - Sławiński z RPP

29.5.Warszawa (PAP) - Nie można wykluczyć, że stopy procentowe będą obniżane, ponieważ koniunktura nadal może się pogorszyć - ocenia członek RPP Andrzej Sławiński. Jego zdaniem...
Share
d46xu5i

29.5.Warszawa (PAP) - Nie można wykluczyć, że stopy procentowe będą obniżane, ponieważ koniunktura nadal może się pogorszyć - ocenia członek RPP Andrzej Sławiński. Jego zdaniem tempo wzrostu PKB w tym roku będzie dodatnie, zaś w 2010 roku może osiągnąć poziom 2 proc.

"Trudno wykluczyć, że stopy będą obniżane, ponieważ nadal koniunktura może się pogorszyć. Są obawy, że może się pogorszyć w stopniu większym niż wcześniej oczekiwaliśmy" - powiedział Sławiński w TVN CNBC.

Pytany czy będą kolejne obniżki stopy rezerwy obowiązkowej Sławiński odpowiedział, że nie można ich wykluczyć.

d46xu5i

"Oczywiście, że nie należy ich wykluczyć, ponieważ jesteśmy od tego, żeby banki miały potrzebną im płynność, zmiany warunków działania banków z naszej strony są właśnie takie, żeby im to ułatwić" - powiedział

Jego zdaniem tempo wzrostu PKB w tym roku będzie dodatnie, zaś w 2010 roku może osiągnąć poziom 2 proc.

"Wydaje mi się, że biorąc pod uwagę to, iż wyprzedzające wskaźniki koniunktury są coraz lepsze założyłbym, że średniorocznie będzie dodatnie tempo wzrostu, jakkolwiek w tym roku będzie jeszcze niskie. Ale w przyszłym bym zakładał, że będzie wyższe od bardzo pesymistycznych w tym względzie prognoz" - powiedział.

"Ja bym zakładał, że nasze tempo wzrostu w przyszłym roku może osiągnąć 2 proc." - dodał.

Produkt Krajowy Brutto (PKB) wzrósł w I kwartale 2009 roku o 0,8 proc. - podał w piątek Główny Urząd Statystyczny.(PAP)

jba/ ana/

d46xu5i

Podziel się opinią

Share
d46xu5i
d46xu5i