Trwa ładowanie...
09-01-2016 16:58

Niecodzienny gest właściciela firmy. Zostawił załodze spadek

Piero Macchi założył firmę zajmującą się produkcją plastikowych korków do butelek.

Share
Niecodzienny gest właściciela firmy. Zostawił załodze spadekFot: Jacek Bereźnicki
d3waxyf

Półtora miliona euro zapisał w testamencie swoim pracownikom właściciel firmy produkującej plastikowe korki do wina na północy Włoch. Mężczyzna również za życia był znany z działalności charytatywnej na rzecz swojego miasta Varese w pobliżu granicy ze Szwajcarią.

Włoski przedsiębiorca Piero Macchi zmarł w czerwcu w wieku 87 lat. Wiadomość, że swoim 280 pracownikom zapisał w testamencie półtora miliona euro, ujawnili oni sami, gdy każdy z nich otrzymał swoją część wraz z grudniową wypłatą. Wysokość premii zależała od stanowiska i stażu pracy i wynosiła od dwóch do dziesięciu tysięcy euro.

Wraz z premią był także list od wdowy po właścicielu, w którym przypominała, że był on bardzo związany ze swoją załogą. Z kolei córka zmarłego zapewniła media, że decyzję o pozostawieniu pracownikom tak wysokiej premii Macchi uzgodnił z rodziną oraz swoimi doradcami, a przede wszystkim, że była ona świadoma i dobrze przemyślana.

Macchi założył firmę Enoplastic w 1957 roku. Specjalizuje się ona w produkcji plastikowych korków do wina. Przez lata działalność przedsiębiorstwa znajdującego się we włoskich Alpach się rozrastała i dzięki temu jej produkty są aktualnie eksportowane do ponad 80 krajów na świecie. Firma ma cztery oddziały zagraniczne w Hiszpanii, Nowej Zelandii, Australii i Stanach Zjednoczonych. Biznesem zarządza obecnie jego córka Giovanna.

Zobacz także: Ile kosztuje pogrzeb?

d3waxyf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3waxyf
d3waxyf