Trwa ładowanie...
Daniel Bochen
18-08-2019 06:42

Niedziela handlowa 18 sierpnia - czy dziś sklepy są otwarte?

W 2019 r. niedziela handlowa wypada zazwyczaj w ostatni weekend miesiąca. Są jednak wyjątki. Sprawdź, czy dziś będzie można zrobić zakupy.

Niedziela handlowa 18 sierpnia - czy dziś sklepy są otwarte?Źródło: East News
dxdlcix
dxdlcix

Niedziela handlowa 18 sierpnia - czy dziś zrobimy zakupy?

W nowym roku niedziela handlowa przypada zdecydowanie rzadziej niż roku ubiegłym. Wszystko za sprawą zaostrzenia ustawy dotyczącej zakazu handlu.

Aktualnie zakupy możemy zrobić zazwyczaj jedynie w ostatni weekend miesiąca. Wyjątkami pozostają te, w które wypadają ważne święta, m.in. Boże Narodzenie oraz Wielkanoc.

Niedziela 18 sierpnia jest więc niedzielą niehandlową. Dziś nie zrobimy zakupów w zdecydowanej większości supermarketów, sklepów i galerii handlowych.

Zobacz: Niedziela handlowa a zakaz handlu. PiS wycofuje się z rozszerzenia zakazu handlu. Prezes Lewiatan dziwi się, że prace ustały

Niedziela handlowa a zakaz handlu - sierpień 2019

Ustawa dotycząca niedzielnego zakazu handlu w Polsce obowiązuje od marca 2018 r. W ubiegłym roku niedziela handlowa przypadała dwa razy w miesiącu. Od stycznia zakaz został zaostrzony i zakupy zrobimy jeszcze rzadziej.

dxdlcix

We wskazane niedziele zakazany jest nie tylko handel, ale także inne czynności związane ze sprzedażą, m.in. przeładunki, logistyka, dystrybucja oraz magazynowanie. Z zakazu wyłączone z są np. stacje benzynowe, apteki i sklepy związane z obsługą turystów. Do wymienionych dołączają także punkty zlokalizowane na dworcach i lotniskach.

Jak informowaliśmy na money.pl, w marcu przedstawiciele handlu oraz parlamentarzyści podsumowali w Sejmie pierwszy rok z częściowym zakazem handlu.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii podjęło jednak decyzję, że żadne zmiany w ustawie nie są potrzebne.

W 2020 r. wszystkie niedziele, z wyjątkiem miesięcy, w które wypadają ważne święta, będą ustawowo wolne od handlu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxdlcix
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxdlcix