Trwa ładowanie...

Niedziela handlowa 20 stycznia 2019 – czy jutro sklepy będą otwarte?

Czy 20 stycznia 2019 przypada niedziela handlowa? To z pewnością pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Sprawdzamy, jakie sklepy będą czynne 20 stycznia.

Niedziela handlowa 20 stycznia 2019 – czy jutro sklepy będą otwarte?Źródło: iStock.com
d2mc44x
d2mc44x

Niedziela handlowa – zasady 2019

Niedziela handlowa w 2019 roku będzie przypadała tylko raz w miesiącu. Zgodnie z treścią ustawy zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatni weekend miesiąca. Jednak również od tej zasady znajdzie się wyjątek. W 2019 roku niedziela handlowa przypadnie dodatkowo w kwietniu (przed świętami Wielkanocnymi)
oraz dwukrotnie w grudniu (przed Bożym Narodzeniem)
.

Niedziela handlowa – 20 stycznia 2019 sklepy będą nieczynne

Niedziela handlowa w styczniu przypada 27 stycznia. Oznacza to, że już jutro sklepy będą zamknięte. Ustawa przewiduje jednak kilka wyjątków, których nie obowiązuje zakaz handlu. W każdą niedzielę handlową i niehandlową zakupy zrobimy w sklepach działających na zasadzie franczyzy. Właśnie dlatego już jutro najpotrzebniejsze artykuły kupimy w sklepach sieci Żabka, a także Carrefour Express. 20 stycznia czynne będą również stacje paliw. Zakazem handlu w niedzielę nie są objęte lokale gastronomiczne. W niedzielę otwarte będą restauracje, bary, kawiarnie, lodziarnie oraz cukiernie. W niedzielę bez handlu bez przeszkód skorzystamy również z oferty kina oraz innych miejsc rozrywki. Zakaz handlu nie dotyczy również sklepów osiedlowych. Tutaj pojawia się jednak warunek. Jeśli taka placówka chce być otwarta w niedzielę, klientów musi obsługiwać właściciel sklepu.

d2mc44x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mc44x