Trwa ładowanie...

Niedziele handlowe. Czy "Mikołajki" i grudzień bez zakazu handlu są możliwe?

"Mikołajki" jako niedziela handlowa? Jest to możliwe dzięki piątkowemu głosowaniu w Sejmie. Podpowiadamy, czy 6 grudnia uda nam się zrobić zakupy.

Niedziele handlowe. Czy "Mikołajki" i grudzień bez zakazu handlu są możliwe?Niedziele handlowe. Czy "Mikołajki" i grudzień bez zakazu handlu są możliwe?Źródło: money.pl, fot: Rafał Parczewski
d1wz9e9
d1wz9e9

Niedziele handlowe. Czy zrobimy zakupy w "Mikołajki"?

Niedziela handlowa 6 grudnia nadal stoi pod dużym znakiem zapytania. Będą dodatkowe posiedzenia Sejmu i Senatu. Może się okazać, że przepisy dotyczące otwarcia sklepów w mikołajki trafią do prezydenta na ostatnią chwilę.

Dodatkowa niedziela handlowa? "Wszystko zależy od Senatu"

Na tę chwilę niedziela 6 grudnia jest jednak niedzielą handlową. Wszystko za sprawą specjalnego rozporządzenia Sejmu, które zostało przegłosowane w piątek 27 listopada. Ostateczną decyzję podejmą jednak senatorowie.

Niedziele handlowe. Czy "Mikołajki" i grudzień bez zakazu handlu są możliwe?

Przypomnijmy, że w niedziele handlowe sklepy, co do zasady były do tej pory otwarte tylko w ostatnie niedziele miesiąca. W tym roku jest inaczej. Już od 2020 r. wprowadzone zostały jeszcze większe ograniczenia w handlu.

d1wz9e9

Kalendarz niedziel handlowych i objętych zakazem znany jest od dawna. Na grudzień przewidziane były dwie niedziele handlowe, przypadające w dniu 13 i 20 grudnia 2020 r. Niespodziewanie pojawił się pomysł, aby umożliwić handel także 6 grudnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1wz9e9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wz9e9