Trwa ładowanie...

Niedziele handlowe. Grudzień jest nietypowym miesiącem. I ostatnim tego rodzaju

Grudzień 2019 to wyjątkowy miesiąc - aż trzy kolejne niedziele są niedzielami handlowymi. W 2020 r. zaledwie siedem razy zrobimy zakupy w niedzielę.

Niedziele handlowe. Grudzień jest nietypowym miesiącem. I ostatnim tego rodzajuŹródło: freeimages.com, fot: freeimages
d12kxtm
d12kxtm

Wprawdzie zgodnie z przepisami w tym roku tylko ostatnia niedziela miesiąca jest handlowa, czyli wszystkie sklepy mogą być otwarte, ale grudniowy harmonogram wymyka się tej zasadzie. To dlatego, że ustawa dopuszcza sytuację, w której handel w niedzielę w 2019 roku jest dozwolony również w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie (15 i 22.12).

W rezultacie zakupy zrobimy w trzy następujące po sobie niedziele: 15, 22 i 29 grudnia.

Ale już wkrótce niedzielne zakupy będą tylko wspomnieniem. W 2020 r. zaczną obowiązywać bardziej rygorystyczne zasady i niedziel handlowych będzie zaledwie siedem. Sklepy, w których za lada stoi ktoś inny niż właściciel lub jego najbliższa rodzina, będą otwarte tylko w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

d12kxtm

A bardziej precyzyjnie: w 2020 r. sklepy będą otwarte 26 stycznia, 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia i 20 grudnia.

Obejrzyj: 12 zł za pół litra. To będzie skutek wyższej akcyzy. "Niebezpieczne"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d12kxtm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12kxtm