Trwa ładowanie...
sor
02-10-2019 08:21

Niefortunne logo SOR w Sieradzu. W mediach społecznościowych burza, ale czy słusznie?

Dwa lata po remoncie SOR-u w Sieradzu zrobiło się o szpitalu głośno, a to sprawą niefortunnego logo oddziału ratunkowego. Przedstawia napis SOR, przed którym ciągnie się poszarpana linia oznaczająca puls, która po napisie się prostuje.

Share
Niefortunne logo SOR w Sieradzu. W mediach społecznościowych burza, ale czy słusznie?Źródło: Twitter, fot: twitter.com/kataryna
d1hnwww

Logo sieradzkiego szpitala po remoncie zostało umieszczone na jednej ze ścian i stało się małą atrakcją dla pacjentów. Wszyscy je fotografują. Zdjęcie pojawiło się także na jednym z portali społecznościowych i zyskało… drugie życie.

Niektórzy odczytują to jako przestrogę, inni upatrują w tym sytuację polskiej służby zdrowia. – W tym szpitalu wyjdziesz na prostą – pisze jeden z użytkowników Twittera.

d1hnwww

Logo wzorowane jest na zapisie EKG lub na obrazie z kardiomonitora. Przedstawia zapis bicia serca. Co najciekawsze, logotyp przedstawia prawidłowy zapis, ponieważ na prostej linii bicie serca najpierw pojawia się po lewej stronie.

Niestety w ocenie specjalistów od marketingu graficy produkując logotypy powinni brać pod uwagę reakcję odbiorców. – W komunikacji wizualnej nie liczy się tylko kompozycja, lecz także psychologiczne mechanizmy stojące za jej odczytaniem – napisali na Facebooku przedstawiciele profilu "Marketing przy kawie".

d1hnwww
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hnwww
d1hnwww